Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Nemocnice Prachatice dokončila modernizaci zázemí Oddělení klinické biochemie a hematologie

Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Prachatice, a.s., disponuje hygienickou smyčkou. Její stavba, která začala vloni v listopadu, byla dokončena v úterý 26. ledna. 

Hygienická smyčka znamená oddělení pracoviště se zvláštním hygienickým režimem od okolí pomocí průchozí šatny se sprchou,“ popisuje primářka oddělení MUDr. Jaroslava Ambrožová. „Je to vlastně takový systém dvou šaten – jedné se říká ,čistá‘ a druhé ,nečistá‘.“

Hygienická smyčka se zřizuje pro pracoviště, na němž se vykonává práce při činnostech epidemiologicky závažných, u níž je požadována nezbytná očista celého těla před započetím, či po ukončení práce z důvodu zamezení kontaminace pracovního prostředí nebo zaměstnance.

Stavební práce na Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Prachatice, a.s., zahrnovaly mimo jiné bourání starých příček a zdění nových, odstranění keramických podlah vč. betonu, betonáž podlah pod novou keramickou dlažbu a nové keramické obklady. Dále byly instalovány nové plastové rozvody, vyměněny vypínače a svítidla. Také byly osazeny nové posuvné dveře v novém skladu a sprchovém boxu.

Přestavbu zajistila společnost ISOLITE Jindřichův Hradec. Rekonstrukce proběhla za plného provozu Oddělení klinické biochemie a hematologie,“ doplnil ředitel nemocnice Michal Čarvaš. Celkové náklady stavby byly 1 338 840 korun.
 

Čt, 28.01.2021 - 12:56 Bc. David Hocke