Text na řeč

Nemocnice Prachatice, a.s. dokončila přístavbu urgentního příjmu

Nová interní ambulance, interní příjmová ambulance, infuzní stacionář, dětská pohotovostní ambulance, dva lékařské pokoje pro ortopedii a dospávací pokoj pro provoz operačních sálů. To vše najde místo v nové přístavbě mezi chirurgickou ambulancí a radiodiagnostickým oddělením Nemocnice Prachatice, a.s. Slavnostní zahájení provozu v nových prostorách se uskutečnilo v pondělí 6. ledna 2020 za účasti hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské.

Na jednom místě v nemocnici tak budou všechny potřebné odbornosti pro řešení urgentních stavů pacientů a jejich příjmů - jak chirurgická, tak interní a dětská příjmová ambulance, moderně vybavená biochemická a hematologická laboratoř i radiodiagnostické oddělení s CT, rentgeny a ultrazvuky,“ vyjmenovává předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Michal Čarvaš. Dle jeho slov se jedná o malý urgentní příjem pro potřeby okresní nemocnice doplněný infuzním stacionářem, kam budou moci pacienti chodit dopoledne i odpoledne na své infuze. To uleví personálu na lůžkových stanicích, který se dosud o tyto pacienty staral.

Urgentní příjmy jsme v Jihočeském kraji začali budovat už před několika lety. První je v Jindřichově Hradci, další v Českých Budějovicích a teď jsou to Prachatice. Rádi bychom realizovali i další tam, kde to bude možné. Věřím, že se personálu i pacientům bude v novém prostředí líbit a uvítají tak další zlepšení kvality a komfortu v prachatické nemocnici,“ dodává hejtmanka Mgr. Ivana Stráská.

Stavba, jejíž zhotovitelem byla firma STAVOPLAST KL spol. s.r.o., Stachy, trvala 10 měsíců. Stála 16,8 mil. s DPH, z toho 12,8 mil. korun přispěl Jihočeský kraj, zbytek financovala nemocnice.