Text na řeč

Nemocnice Strakonice zřizuje s účinností od středy odběrovou místnost pro vyšetření pacientů k vyloučení koronavirové infekce 

Nemocnice Strakonice, a.s. zřizuje s účinností od 18. března 2020 odběrovou místnost pro vyšetření pacientů k vyloučení koronavirové infekce.  Vyšetření bude v této fázi provedeno pacientům, kterým jej doporučí krajská hygienická stanice na základě telefonické konzultace. Seznam pacientů, u kterých je vyšetření indikováno, bude průběžně aktualizován a předáván nemocnici. 

Obyvatelé strakonického regionu tak nebudou nuceni dojíždět do Českých Budějovic či využívat mobilních služeb odběru cestou ZZS. Odběr provádí specializovaný personál precizním stěrem z nosohltanu. Laboratorní zpracování odebraného vzorku provede Centrální laboratoř Nemocnice České Budějovice, a.s.,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. Tomáš Fiala.  Svoz vzorků bude probíhat dvakrát denně. O výsledcích bude pacient informován. 

Strakonická nemocnice intenzivně pracuje na tom, aby laboratorní zpracování odebraných vzorků mohla provádět sama. Pacient se před odběrem musí prokázat průkazem totožnosti a kartičkou zdravotní pojišťovny. Přístup k odběrové místnosti bude umožněn skrz tzv. technický vjezd do areálu nemocnice v ulici MUDr. Hradeckého. Odběrová místnost i příchod k ní budou dobře označeny a nachází se ve vzdálenosti cca 80 m od tohoto vchodu. Jako denní místnost personálu slouží zapůjčený obytný vůz. Umístěním odběrové místnosti v zadní části areálu, který má více než 10 ha, nadále chráníme hospitalizované pacienty před kontaktem s možným přenosem infekce.
ti v Jihočeském kraji