Text na řeč

Nové odběrové místo pro pendlery v Českých Budějovicích

Vláda ČR od 27. 4. 2020 umožnila cestovat přes hranice za podmínek prokázání se negativním testem na Covid-19. Jihočeský kraj chce otevřením dalšího odběrového místa zajistit co nejširší možnosti přístupu ke kvalifikovanému testování, aby se zabránilo opětovnému rozšíření nákazy. Nové odběrové místo naleznou zájemci ve stanu přímo u hlavního vchodu do areálu budějovického výstaviště. Další možnost k provedení odběru pak mají už od minulého týdne přímo na hraničním přechodu Dolní Dvořiště. 

Toto opatření pomůže např. pendlerům, kteří musí povinně od 1. 5. 2020 v 30denním intervalu předkládat  potvrzení lékaře o provedeném testu PCR s negativním výsledkem. Testování na Dolním Dvořišti probíhá od pondělí do pátku od 8 - 17 hodin, testování u Výstaviště v Českých Budějovicích probíhá od pondělí do pátku od 8 – 12 hodin. Výsledek obdrží testovaný během několika dní. Nejpozději do 72 hodin je pak nutné při přejezdu hranice do ČR předložit lékařské potvrzení o negativním výsledku testu PCR na průkaz SARS-CoV-2. 

V době mezi odebráním vzorku a získáním lékařského potvrzení je možné se při vstupu do ČR prokázat potvrzením o provedeném odběru (zaplacení PCR testu s uvedením data odběru). Testování se provádí za úhradu a jeho provedení je možné i v některých nemocnicích v Jihočeském kraji. I přes toto opatření žádáme, stejně jako Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje, omezte cesty do zahraničí na nezbytnou úroveň.  Od 11.5.2020 bude v platnosti nové usnesení vlády č. 511. 


Informace k odběrovému místu Dolní Dvořiště z Krajské hygienické stanice naleznete ZDE

Odběrná místa v jihočeských nemocnicích naleznete ZDE

Další informace k problematice cestování v nouzovém stavu naleznete ZDE

Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření č. 443 naleznete ZDE
 
Usnesení vlády ČR č. 495 z 30. dubna 2020 naleznete ZDE

Vzor lékařského potvrzení o výsledku testu naleznete ZDE

Hlášení překročení hranice naleznete ZDE

Usnesení vlády č. 511 s účinností od 11.5.2020 naleznete ZDE

Štítky