Text na řeč

Očkování proti covid-19 v Jihočeském kraji

 

 

Jak změnit očkovací místo

Zde najdete návod jak změnit své očkovací místo. 

MÁM již rezervovaný konkrétní termín
Změnou očkovacího místa přijdete o rezervovaný termín očkování. Proto nedoporučujeme očkovací místo měnit. Doporučujeme využít již vybraný termín. 

 

NEMÁM ještě rezervovaný konkrétní termín

Proveďte NOVOU REGISTRACI k očkování, kde si vyberete nové očkovací místo. 

Původní registrace bude automaticky zrušena. 

Při změně očkovacího místa (pokud nemáte rezervovaný termín), nemusíte mít obavu, že změnou se dostanete v systému na konec pomyslné fronty na očkování za mladší osoby. Budete zařazeni do fronty podle věku. 

JAK PROVÉST NOVOU REGISTRACI

Novou registraci provedete na stránce https://crs.uzis.cz a budete postupovat stejně, jako když jste se do systému registrovali poprvé. Zde klikněte na tlačítko “Očkování krok - 1: Registrace”, jak vidíte na obrázku:

oc1

Na další stránce musíte uvést váš telefon, viz obrázek:

oc2

Stiskněte tlačítko „ODESLAT“
Poté vám na telefon přijde SMS s kontrolním PINem, to zadejte do pole na stejné stránce. 

Nyní se můžete REGISTROVAT. 

Ve formuláři registrace vyplňte údaje o sobě (či o osobě pro kterou děláte registraci) a téměř na konci formuláře zvolte NOVÉ očkovací místo.           

Na obrázku je ukázán výběr očkovacího místa v Českém Krumlově. 

oc3

Po vyplnění formuláře potvrďte tlačítkem “Odeslat žádost” a registrace je provedena. Nyní vyčkejte, než vám na telefon přijde SMS výzva k vybrání termínu (rezervaci) očkování. Podle zatížení očkovacího místa to může trvat několik hodin i dní.

 

Ve chvíli, kdy se na vámi vybraném očkovacím místě uvolní termín, obdržíte zvací SMS zprávu s kódem PIN2. Zvací SMS zpráva znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny.

Nyní si můžete REZERVOVAT termín. 

Rezervaci termínu očkování provedete na stránce https://crs.uzis.cz  Rezervaci je nutné udělat do 72 hodin od obdržení PIN 2. Bez zvací SMS není rezervace možná.

Zde klikněte na tlačítko “Očkování krok - 2: Rezervace termínu”, jak vidíte na obrázku.

oc4

Zadejte rodné číslo a PIN2. Poté budete přesměrováni k výběru termínu očkování (rezervace).

oc5


Výše uvedený návod naleznete také zde: Jak změnit očkovací místo

Stav vaší registrace - jak zkontrolovat či změnit vaší registraci

Osoby, které jsou registrované k očkování do Centrálního rezervačního systému mohou na níže uvedené webové stránce provést  změnu registrace, zkontrolovat správnost registrace, upravit osobní údaje i provést změnu očkovacího místa. 

Na stránce https://registrace.mzcr.cz/detail Vám registrační systém umožní provádět správu Vaší registrace. Podle aktuálního stavu (stav registrace, stav ověření osobních údajů, stav rezervace) máte možnost upravit Vámi zadané údaje či Vaši registraci zrušit.

Do správy registrace se zájemce dostane zadáním svého čísla pojištěnce (rodného čísla) a telefonního čísla uvedeného v registraci. 

sp1

Na telefon přijde sms se 6 místním PIN, který pro vstup do registrace zadáte do požadovaného pole a stisknete „POTVRDIT“. Viz obrázek

sp2

Nyní se zobrazí Vaše registrace a můžete provést její úpravu. Pomocí tlačítka „Upravit registraci“ můžete opravit osobní údaje a změnit očkovací místo.

 

Stav proočkovanosti proti Covid-19 v Jihočeském kraji 

Stav proočkování v Jihočeském kraji k 25. 7. 2021

OČKOVÁNÍ BEZ PŘEDCHOZÍ REGISTRACE

Pokyny pro zájemce o očkování bez předchozí registrace

Místo: Očkovací centrum České Budějovice – Výstaviště, pavilon T1, vchod od Tesca.
Očkovací látka Janssen od společnosti Johnson & Johnson. 

Středa:    28.07.2021 od 09:00 do 19:00 hod.
Pátek:      30.07.2021 od 15:00 do 19:00 hod.
Sobota:   31.07.2021 od 09:00 do 19:00 hod.

Poslední očkování v daný den je zahájeno vždy nejpozději půl hodiny před koncem provozní doby, tj. v 18:30 hod.  

S SEBOU si vezměte: OBČANSKÝ PRŮKAZ, KARTIČKU ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY. 

Před očkováním je nutné vyplnit formulář informovaného souhlasu očkování a dotazník před očkováním o aktuálním zdravotním stavu. Formuláře k stažení ZDE, popř. k dispozici na místě. 

Upozorňujeme, že očkování bez registrace se netýká samoplátců a osob do 18 let věku.

Otevření dalších termínů pro zájemce bez registrace budeme sdělovat dle zájmu a rovněž dle dostupnosti očkovací látky Janssen.

Jihočeský kraj spustí ve středu 28. července očkování bez registrace

Jihočeský kraj se rozhodl pro očkování neregistrovaných osob. Bude zahájeno příští týden, a to v očkovacím centru na Výstavišti České Budějovice. Jihočeský kraj neplánuje využít očkování v obchodních centrech nebo nádražních halách. „Naším cílem je dosažení maximální proočkovanosti obyvatel kraje. Vybudovali jsme vysokokapacitní očkovací centra, která jsou velmi dobře vybavena a dokážou zvládnout i očkování osob, které se nechtějí registrovat. Musíme si uvědomit, že vytížení zdravotníků i obslužného personálu trvá již přes 7 měsíců a je tedy dlouhodobé a extrémní. Vážím si jejich práce a je pro mě těžko představitelné, že jim teď ještě nařídím, aby šli očkovat do obchodního centra,“ řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Očkování neregistrovaných osob bude probíhat v českobudějovickém OČKU. Očkovat se bude vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson. Proč tomu tak je, sděluje předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s., Michal Šnorek: „Pokud je snahou neregistrovat se, mít očkování co nejrychleji za sebou, pak je jednodávková očkovací látka tou nejvhodnější. Zadávání očkovaných do rezervačního systému a generování druhých termínů, by vše zdržovalo.”

Očkování bez registrace probíhá tímto způsobem vlastně od března letošního roku, kdy se do očkování zapojili praktičtí lékaři a v jejich ordinacích není potřeba předchozí registrace. Proto chci taky všechny Jihočechy poprosit, aby využívali i možnosti očkování u svých praktiků. Sestřičky a personál našich OČEK pracují skvěle a zkusme taky uvažovat o tom, že za tím, aby bylo očkování pro každého co nejpohodlnější, je obrovský kus jejich práce a času,” dodal hejtman Kuba.

Umožnit očkování proti Covid-19 i pro osoby bez předchozí registrace je jedna z cest, jak oslovit nové zájemce o očkování. Očkování bez registrace nemá sloužit ke změně termínu druhých dávek. Podle informací z OC Chodov se ukazuje, že v těchto dnech už se procento osob, které to využijí na druhou dávku blíží 50 %. To je druhý důvod, proč preferujeme pro toto očkování bez registrace vakcínu jednodávkovou. 

Očkování bude zahájeno ve středu, 28. července 2021 od 9:00 hodin a bude probíhat až do 19:00 hodin. Dále v pátek, 30. července od 15:00 hodin do 19:00 hodin a v sobotu 31. července 2021 od 9:00 hodin do 19:00 hodin. Poslední očkování v daný den je zahájeno vždy nejpozději půl hodiny před koncem provozní doby stejně jako při očkování objednaných osob. Další termíny budeme sdělovat dle zájmu na webových stránkách Jihočeského kraje a Nemocnice České Budějovice. Otevření dalších termínů pro zájemce bez registrace je také závislé na dostupnosti očkovací látky Janssen.

Upozorňujeme, že očkování bez registrace se netýká samoplátců a osob do 18 let věku.

PRAKTIČTÍ LÉKAŘI

Aktuální informace k očkování proti Covid-19 a distribuci očkovacích látek do ordinací praktických lékařů  - dne 08.06.2021

Aktuální informace k očkování proti Covid-19 a distribuci očkovacích látek do ordinací praktických lékařů 

Očkování proti nemoci Covid-19 PRAKTICKÝMI LÉKAŘI v Jihočeském kraji 

Očkování praktickými lékaři – 16. týden

Jihočeský kraj obdržel pro 16. týden 2 400 dávek Astra Zeneca. Bude podpořeno 100 ordinací VPL v kraji. Vyzvednutí očkovacích látek je možno v našich nemocničních lékárnách od středy 21. dubna 2021. Celkem v ISIN OČKO projevilo zájem o očkovací látku 204 ordinací VPL v Jihočeském kraji.
Upozorňujeme praktické lékaře, že od 17. týdne počínaje nebude rozdělování probíhat tímto způsobem, ale ale na základě přímého objednávání VPL prostřednictvím objednávkového systému na webovém rozhraní Covid Forms App (CFA). VPL měli být o tomto kroku a postupu být informováni SPL.

Informace o očkování praktickými lékaři ve 16. týdnu (19. 4. 2021 - 25. 4. 2021)


Očkování praktickými lékaři – 15. týden

Jihočeský kraj obdržel pro 15. týden 900 dávek Astra Zeneca. Pro VPL celkově bude k dispozici pro 15. týden 1 200 dávek Astra Zeneca. Při rozdělování vycházíme z tabulky Ministerstva zdravotnictví se všemi praktickými lékaři v našem kraji, kteří registrují své pacienty do ISIN-OČKO a obsahuje data stažená z ISIN (Informační systém infekčních nemocí) k pondělnímu ránu. Celkově bude ve 15. týdnu podpořeno 40 ordinací VPL ze 202 registrovaných v ISIN-OČKO.  Vzhledem k dovezení očkovací látky do Jihočeského kraje ve středu odpoledne, bude očkovací látka pro vybrané ordinace VPL připravena v pondělí 19. dubna 2021. Podpořeny budou ordinace s největším počtem čekatelů na očkování. Více na uvedeném odkazu.

Informace o očkování praktickými lékaři ve 15. týdnu (12. 4. 2021 - 18. 4. 2021)


Očkování praktickými lékaři – 14. týden

Jihočeský kraj obdržel pro 14. týden 5 800 dávek Astra Zeneca. Ve 14. týdnu tak bude pro VPL celkově k dispozici 4 000 dávek Astra Zeneca. Bude podpořeno 195 ordinací VPL v kraji. Více v Informací v přiloženém dokumentu.

Informace o očkování praktickými lékaři ve 14. týdnu (5. 4. 2021 - 11. 4. 2021)


Informace o očkování praktickými lékaři ve 13. týdnu  

Jihočeský kraj obdržel pro 13. týden 600 dávek Astra Zeneca. Dále bude k dispozici 200 dávek Astra Zeneca původně určenou pro jinou cílovou skupinu. Ve 13. týdnu tak bude pro VPL celkově k dispozici 800 dávek Astra Zeneca. Vzhledem k nedostatečnému množství očkovací látky vhodné pro očkování prostřednictvím praktických lékařů bylo na základě domluvy a souhlasu Krajského koordinátora praktických lékařů (KKPL) rozhodnuto o rozdělení očkovací látky na základě těchto kritérií, která jsou popsána v přiloženém dokumentu:

Informace o očkování praktickými lékaři ve 13. týdnu (29. 3. 2021 - 4. 4. 2021)


Informace o očkování praktickými lékaři v 12. týdnu 

Jihočeský kraj obdržel pro 12. týden 600 dávek Astra Zeneca. Dále obdržel 200 dávek AZ z mimořádné dodávky z Francie do ČR a 400 dávek byla přiděleno z důvodu zvýšené podpory VPL z jiné cílové skupiny. Ve 12. týdnu tak bude pro VPL celkově k dispozici 1200 dávek Astra Zeneca. Vzhledem k nedostatečnému množství očkovací látky vhodné pro očkování prostřednictvím praktických lékařů bylo na základě domluvy a souhlasu Krajského koordinátora praktických lékařů (KKPL) rozhodnuto o rozdělení očkovací látky na základě kritérií, která jsou popsána v přiloženém dokumentu:

Informace o očkování praktickými lékaři v 12. týdnu (22. 3. 2021 - 28. 3. 2021)


Informace o očkování praktickými lékaři v 11. týdnu

V Jihočeském kraji bude v 11. týdnu pokračovat očkování proti nemoci Covid-19 praktickými lékaři. Vzhledem k nedostatečnému množství očkovací látky vhodné pro očkování prostřednictvím praktických lékařů bylo na základě domluvy a souhlasu Krajského koordinátora praktických lékařů (KKPL) rozhodnuto o rozdělení očkovací látky na základě kritérií, která jsou popsána v přiloženém dokumentu:

Informace o očkování praktickými lékaři v 11. týdnu (15. - 21. 3. 2021)


Informace o očkování seniorů 80+ praktickými lékaři 

V Jihočeském kraji bude v příštím týdnu (8. - 14. 3. 2021) zahájeno očkování proti nemoci Covid-19 praktickými lékaři. Vzhledem k nedostatečnému množství očkovací látky vhodné pro očkování prostřednictvím praktických lékařů bylo na základě domluvy rozhodnuto o rozdělení očkovací látky na základě kritérií, která jsou popsána v přiloženém dokumentu:

Informace-očkování prostřednictvím VPL


Dne 1. března proběhlo jednání hejtmana Jihočeského kraje, MUDr. Martina Kuby s Krajským koordinátorem praktických lékařů Jihočeského kraje, MUDr. Karlem Wróbelem. Byly probrány závěr jednání SPL ČR a MZČR ve věci zapojení praktických lékařů do očkování proti nemoci Covid-19. Tyto závěry jsou přiloženy níže v textu. Zároveň byl domluven postup v rámci Jihočeského kraje, který je shrnut do níže uvedených bodů. Je nutno konstatovat, že současná situace je velmi limitována množstvím očkovací látky k využití pro praktické lékaře.

ZAPOJENÍ PRAKTICKÝCH LÉKAŘŮ DO OČKOVÁNÍ V JIHOČESKÉM KRAJI

Linka 1221 pro praktické lékaře

Od 17. března 2021 je pro praktické lékaře k dispozici nová provolba na lince 1221.

1) K volání použijte zavedenou telefonní linku 1221
2) Po vyzvání zadejte „skrytou“ číselnou provolbu 8

Provolba 8 není veřejná, v namluvené hlášce před spojením s operátorem nebude avizována, je to „tajná“ provolba a slouží jen pro praktické lékaře. Hovory budou přijímat zkušení operátoři, kteří vyřizují hovory na očkovací lince již delší dobu.

1221-8

Leták v PDF

Varování před nákupem vakcín proti COVID-19 na internetu

Celní správa ČR důrazně varuje před nákupem vakcín proti COVID-19 na internetu. Distribuce originálních vakcín proti COVID-19 je přísně regulována a zajišťována na vládní úrovni jednotlivých členských států EU, a to pouze prostřednictvím schváleného dodavatelského řetězce. V případě, že jsou tedy vakcíny nabízeny prostřednictvím internetu, půjde s největší pravděpodobností o  padělky, které by mohly být nejen neúčinné v souvislosti s ochranou proti onemocnění COVID-19, ale především zdravotně nebezpečné.

V případě, že se na internetu setkáte s nabídkou vakcín proti onemocnění Covid-19, informujte prosím o této skutečnosti Celní správu ČR prostřednictvím formuláře Oznámení porušování předpisů | Celní správa ČR (celnisprava.cz).

Více informací také ZDE.

Nový objednávkový systém pro očkovací látku Vaxzevria (dříve AstraZeneca) proti onemocnění Covid-19 spuštěn od 19. dubna 2021

Nový objednávkový systém pro očkovací látku Vaxzevria (dříve AstraZeneca) proti onemocnění Covid-19 byl spuštěn 19. dubna 2021

Podrobnější informace naleznete v přiloženém dokumentu ZDE.

Další informace naleznete rovněž na webových stránkách MZ ČR 

Návod pro praktické lékaře

Očkování očkovací látkou Moderna v ordinacích praktických lékařů 

Očkování očkovací látkou Moderna v ordinacích praktického lékaře naleznete zde

Očkování druhých dávek AstraZeneca - informace pro praktické lékaře 

Jihočeský kraj zajistí pro ordinace VPL, kterým poskytl očkovací látku Vavrexia (AstraZeneca) i očkovací látku pro očkování druhých dávek.

Více v přiložené informaci ZDE

Základní informace k očkování

OČKO - očkovací centra v Jihočeském kraji - KDE je najdete
OČKO

Očkovací centra, neboli OČKA, jsou všechna plně v provozu. Očkování v Jihočeském kraji probíhá již pouze v níže uvedených velkokapacitních očkovacích centrech

  Provozovatel očkovacího centra Místo očkovacího centra Okres Adresa Stav
smaj Nemocnice České Budějovice, a.s. Výstavišti České Budějovice, Pavilon T1  České Budějovice Husova 523/30, 370 05 České Budějovice V PROVOZU
smaj Nemocnice Český Krumlov, a.s. Nemocnice Český Krumlov, Pavilon B  Český 
Krumlov
Nemocniční 429, Horní Brána
381 01 Český Krumlov 
V PROVOZU
smaj Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Fakulta managementu Vysoká škola ekonomická v Praze Jindřichův Hradec Jarošovská 1117/II, 377 01 Jindřichův Hradec V PROVOZU
smaj Nemocnice Písek, a.s. Nemocnice Písek Písek Nábřeží 1.máje 1605, 397 01 Písek V PROVOZU
smaj Nemocnice Prachatice, a.s. Hotel Park, Prachatice Prachatice U stadionu 383, 383 01 Prachatice  V PROVOZU
smaj Nemocnice Strakonice, a.s. STARZ - Strakonice, tělocvična Strakonice Tělocvična Lidická č. 194 V PROVOZU
smaj Nemocnice Tábor, a.s. Sportovní hala       Tábor

Kvapilova 2419
390 03 Tábor

V PROVOZU

*mapy a trasy k jednotlivým OČKOvacím centrům naleznete níže

Rezervace, tedy objednání na termín očkování bude možný v okamžiku, kdy Jihočeský kraj obdrží od Ministerstva zdravotnictví očkovací látku pro provedení očkování. 


OČKO České Budějovice

 • Místo: Výstaviště České Budějovice, Pavilon T
 • Adresa: Husova 523/30, České Budějovice

OČKO České Budějovice - mapa

.


OČKO Jindřichův Hradec

Místo: Fakulta managementu Vysoká škola ekonomická v Praze
Adresa: Jarošovská 1117/II, 377 01 Jindřichův Hradec

OČKO Jindřichův Hradec


OČKO Písek

Místo: Nemocnice Písek
Adresa: Nábřeží 1.máje 1605, 39701 Písek

pisek


OČKO Strakonice

Místo: STARZ - Strakonice, tělocvična
Adresa: Lidická č. 194, 386 01  Strakonice

strakonice


OČKO Tábor

od 15. května 2021!

Místo: Sportovní hala
Adresa: Kvapilova 2419, 390 03 Tábor


OČKO Prachatice

Místo: Hotel Park, Prachatice
Adresa: U stadionu 383, 383 01 Prachatice 

opt

Dotazník před očkováním proti onemocnění COVID-19

Tento dotazník slouží lékaři ke zhodnocení okolností vašeho zdravotního stavu, které by mohly mít vliv na Vaše plánované očkování.

Prosíme, mějte tento dotazník vyplněný ještě před vstupem do OČKOcentra.

Dotazník ke stažení

Očkovací portál občana s možností tisku certifikátu po očkování

Certifikát po naočkování

Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) ČR vytvořil Očkovací portál občana ocko.uzis.cz, kde si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění covid-19. Současně si zde může zobrazit a stáhnout certifikát o provedeném očkování. 

Dle Mimořádného opatření MZ ČR je osobě, u které bylo dokončeno očkování vystaven a předán certifikát o očkování v případě, že o něj požádala. Certifikát si může občan stáhnout i sám ze stránek ÚZIS. V současné době je certifikát z ISIN již elektronicky zasílán očkovaným osobám na e-mailové adresy, které uvedly v registraci k očkování (pokud tak učinily). 

Odkazy na stránky ÚZIS: 
https://ocko.uzis.cz/Account/Prihlaseni?ReturnUrl=%2F 

Centrální rezervační systém: Návod pro zájemce o očkování

Tento dokument obsahuje návod pro zájemce o očkování o tom, jak se úspěšně registrovat k očkování a jak po vyzvání k rezervaci provést výběr konkrétního termínu k provedení očkování. Zároveň obsahuje řešení situací souvisejících například se změnou vybraného očkovacího místa, zrušením nebo přesunem prvního či druhého termínu očkování, využití asistenčních služeb apod.

Návod pro zájemce o očkování

Vakcíny proti onemocnění COVID-19

Očkování je nejefektivnějším způsobem, jak bojovat s epidemií onemocnění covid-19. Aby se omezilo šíření tohoto onemocnění mezi lidmi, snížil se počet závažných případů a současně se ochránil český zdravotnický systém, je třeba naočkovat co nejvyšší počet obyvatel ČR.

Níže najdete materiály, které vám představí jednotlivé vakcíny, které se v současné době v České republice používají.

COMIRNATY (Pfizer/BioNTech)
AstraZeneca
MODERNA

Ministerstvo zdravotnictví spouští centrální rezervační systém - kde se přihlásit naleznete ZDE

Ministerstvo zdravotnictví v pátek 15. ledna v 8 hodin spustí pro vybranou skupinu populace nový centrální rezervační systém pro očkování proti covid-19. Hlásit se mohou lidé starší 80 let přes web nebo telefonní linku 1221. S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, ale také jejich praktičtí lékaři.
 
Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému. Využít lze buď odkazu: registrace.mzcr.cz nebo crs.uzis.cz
 
Zájemce o očkování nejprve na webu při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení, což je bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování ze strany robotických počítačových programů. Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny. Vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat.

Tiskové zprávy

Českokrumlovské OČKO zahájí provoz ve čtvrtek 25. února (23. 2. 2021)

Další z očkovacích center v Jihočeském kraji se otevře tento týden v Českém Krumlově. Ve sportovní hale budou lékaři a sestry z českokrumlovské nemocnice podávat vakcínu proti covid-19 už od tohoto čtvrtka. Očkovací centrum neboli OČKO, kde se očkuje proti nemoci covid-19, je vybudováno v každém okrese v Jihočeském kraji. Pro českokrumlovský region byla pro umístění OČKA vybrána sportovní hala v Českém Krumlově. Provoz centrum zahájí ve čtvrtek 25. února 2021. Dle vakcinační strategie Jihočeského kraje se v centru budou očkovat lidé ve věku 60+, nicméně v současné chvíli se mohou k očkování registrovat pouze občané starší 80 let.

„Provoz centra se ze začátku plánuje dle dodávek vakcín, do konce února počítáme s jedním dnem týdně. Během března dojde k navýšení dodávek vakcín, nicméně nelze dopředu stanovit přesnou provozní dobu,“ uvádí Lenka Trojáková, vrchní sestra z Nemocnice Český Krumlov. Lékaři a sestry se tedy přesunou do OČKO centra z areálu českokrumlovské nemocnice, kde se očkovalo doposud.

V centru budou s administrativou a organizací pomáhat dobrovolníci z řad zaměstnanců městského úřadu, divadla, základních škol, Českokrumlovského rozvojového fondu, Klášterů ČK a městské policie.

„Dobrovolníci budou poskytovat informace všem příchozím, pomohou klientům s vyplňováním potřebných podkladů a také budou registrovat očkované do Informačního systému infekčních nemocí,“ vyjmenovává úkoly dobrovolníků Radim Rouče, tajemník Městského úřadu Český Krumlov. 

Parkování pro klienty OČKO centra je zajištěno na parkovací ploše bus stopu B, který je v těsné blízkosti sportovní haly. Parkování je po dobu dvou hodin zdarma, což je doba, která komfortně postačí pro obstarání očkování s dostatečnou časovou rezervou. Po provedeném očkování je nutné odjet s autem z parkoviště a uvolnit tak místo dalším klientům centra. 

Sportovní hala se pro potřeby OČKO centra připravovala celý únor. Přes palubovku je položená nová plovoucí podlaha a příčky rozdělily celý prostor tělocvičny na přijímací a odchozí administrativní část, ordinaci lékaře, tři očkovací boxy, čekárnu po aplikaci vakcíny a další prostory pro zázemí. 


PRAKTICKÉ INFORMACE
Jak se do OČKA objednám?
Registrací na https://registrace.mzcr.cz/. V případě potřeby asistence při registraci mohou klienti volat na telefonní linky: 1221 (bezplatná linka Ministerstva zdravotnictví) nebo 778 711 847 (Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Český Krumlov (po-čt 8.00-14.00, pá 8.00-12.00 hodin).

Bez registrace není očkování možné. Zároveň je důležité, aby klienti do očkovacího centra přicházeli přesně na čas, který mají rezervovaný v centrálním registračním systému.

Jak se do OČKA dostanu?
Sportovní hala sídlí na adrese Chvalšinská 111. V blízkosti je zastávka MHD s názvem Chvalšinská. Klienty přijíždějící autem do OČKO centra navede dopravní označení se žlutým logem OČKO centra, které je umístěno na všech příjezdech do Českého Krumlova. Vchod do OČKA se nachází z boku sportovní haly od Chvalšinského potoka. Bezbariérový přístup se nachází u východu sportovní haly.

Kde zaparkuji?
Parkování pro klienty OČKO centra je zajištěno na parkovací ploše bus stopu B, který je v těsné blízkosti sportovní haly. Parkování je po dobu dvou hodin zdarma, což je doba, která komfortně postačí pro obstarání očkování s dostatečnou časovou rezervou. Cesta z parkoviště je až k hale značena ukazateli.

Jak to v OČKU funguje?
Ve vestibulu budou k dispozici dva formuláře Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 a Informovaný souhlas s očkováním, které klienti vyplní. Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 mohou mít předvyplněný už z domova (dotazník je ke stažení je na webu Jihočeského kraje nebo na webu města www.ckrumlov.cz). Vyplněním formuláře s předstihem klienti výrazně ušetří čas u registrace na místě.

Před vstupem na registraci si klienti připraví: občanský průkaz (nebo pas), průkaz pojištěnce, podepsaný Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 a Informovaný souhlas s očkováním.

U registrace se klienti dozví, zda půjdou před samotným očkování ještě na konzultaci k lékaři (po červené naváděcí linii), nebo ihned na očkování do očkovacího boxu (po žluté naváděcí linii).

Po aplikaci očkovací látky se posadí v odpočinkové zóně a vyčkají 15 minut, kde budou pod dohledem zdravotníka pro případ nevolnosti.

Před opuštěním čekárny u výstupu z očkovacího centra odevzdají podepsaný Dotazník před očkováním proti onemocnění covid-19 a Informovaný souhlas s očkováním a vyzvednou si zprávu o provedeném očkování. Po aplikaci druhé očkovací dávky obdrží Certifikát o provedeném očkování.

Provoz OČKA
Provoz českokrumlovského OČKA je naplánován do konce června 2021.

Další informace  
Podrobnější informace k očkování jsou k dispozici na webu Jihočeského kraje a webu Nemocnice Český Krumlov.

VIDEO: Strakonické očkovací centrum otevře ve čtvrtek 11. února (10. 2. 2021)

Velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19 zahájí ve Strakonicích provoz ve čtvrtek 11. února. Centrum vzniklo v tělocvičně Lidická. Lékaři, sestry a administrativní personál se do centra přesune z infekční ambulance Nemocnice Strakonice, a.s., kde se očkovalo doposud. Množství naočkovaných bude záviset na dodávkách vakcín. Maximální kapacita centra je 800 naočkovaných za den. Prozatím bude pokračovat očkování zaregistrovaných seniorů věkové kategorie 80+. Ve čtvrtek od 9 do 17 hodin bude v očkovacím centru přeočkováno 90 seniorů. Pokračovat bude očkování i v pátek, sobotu a pondělí. Celkem dostane druhou dávku vakcíny v těchto dnech 450 zájemců. 

Pacient objednaný na očkování by měl počítat s tím, že v centru stráví zhruba 40 - 45 minut. Nejprve vyplní informovaný souhlas s očkováním, následuje aplikace vakcíny a po té musí naočkovaný ještě 30 minut setrvat pod dohledem zdravotníků. V centru budou kromě lékařů a sester pomáhat především s administrativou a organizací studenti Gymnázia Strakonice, zaměstnanci Městského úřadu Strakonice a příslušníci policie ČR. Pro klienty očkovacího centra bude v době provozu centra k dispozici parkoviště pod nemocnicí. 

V tuto chvíli se mohou k očkování registrovat občané starší 80 let. Odkaz na centrální registr Ministerstva zdravotnictví najdou i na webových stránkách www.nemocnice-st.cz. Pro hladký průběh očkování žádáme objednané pacienty, aby se k očkování dostavili na zarezervovaný čas. Ideální bude, pokud budou mít s sebou i vyplněný informovaný souhlas a na přeočkování dotazník pro pacienta. Oba dotazníky pacienti také najdou na webu Nemocnice Strakonice. Případný doprovod seniorů nad 80 let může být přítomen po celou dobu vakcinace. V centru je také možné si zapůjčit invalidní vozík na přesun z parkoviště a zpět. 

Očkovací centrum je ve Strakonicích v tělocvičně Lidická. Na konci ledna Technické služby Strakonice vybudovaly bezbariérový přístup k bočnímu vchodu do tělocvičny, aby byla lépe přístupná i pro osoby se sníženou mobilitou. Během prvního únorového týdne byla přes palubovku položená nová plovoucí podlaha a příčky rozdělily celý prostor tělocvičny na přijímací a odchozí administrativní část, ordinaci lékaře, tři očkovací boxy, čekárnu po aplikaci vakcíny a další potřebné prostory. Na začátku druhého únorového týdne bylo centrum vybaveno mobiliářem a výpočetní technikou. Ve čtvrtek 11. února zahájí velkokapacitní očkovací centrum provoz. 

Očkocentrum v tělocvičně Lidická funguje pro celé Strakonicko. Proto jsou ve městě instalované informační cedule, které řidiče zavedou na parkoviště naproti očkovacímu centru. Stání vozidel nebude zpoplatněno. Po provedeném očkování je nutné odjet s vozidlem z parkoviště a uvolnit tak místo dalším. Není povoleno ponechat vozidlo na parkovišti a odejít do města například za nákupy. 

Jihomoravský hejtman navštívil  OČKO. Je dobré se inspirovat tím, co funguje, řekl  (5. 2. 2021)

Seznámit se s fungujícím systémem vysokoprůtokového očkovacího centra a třeba i načerpat nějakou inspiraci. S takovým cílem navštívil jižní Čechy hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. V pavilonu T1 na českobudějovickém výstavišti ho v pátek 5. února prostorem OČKOcentra provedl a s celým systémem očkování seznámil jihočeský hejtman Martin Kuba spolu s ředitelem českobudějovické nemocnice Michalem Šnorkem. Všichni zúčastnění si vyměnili zajímavé postřehy z dosavadního průběhu očkování a shodli se, že jeho dalšímu pokračovaní z pohledu obou krajů nic nebrání. Jediné, co chybí, je dostatek vakcín.  

Jihomoravský hejtman se byl podívat na fungování našeho OČKA. Chtěl vidět, jak je postaveno a jak funguje, protože připravují stejný systém na jižní Moravě. Tak jsme si vzájemně vysvětlovali, jaké máme zkušenosti. Myslím, že to pro něj bylo přínosné, protože mohl zjistit, jak to v reálu funguje,“ uvedl hejtman Kuba.  „Máme výhodu v tom, že naše OČKO už jsme zatížili a viděli ho v chodu. Máme tak poměrně vychytané zásadní body, které rozhodují o tom, jakou rychlostí budou lidé celým procesem očkování procházet,“ dodal Kuba. 

Právě praktické postřehy z procesu očkování považuje hejtman Grolich za přínosné. „Vždycky je dobré se podívat na to, co funguje a načerpat inspiraci. Jsou tady zajímavě vymyšlená místa, která u nás vnímáme jako problematická. S kolegy budeme řešit, zda bude možné upravit náš systém podle toho jihočeského,“ uvedl hejtman Grolich s tím, že Jihomoravský kraj připravuje 7 očkovacích center, která doplní již fungující centrum na brněnském výstavišti. „Počítáme, že do konce února budou hotova a v průběhu března už by se zde v závislosti na počtu vakcín mohlo očkovat,“ uzavřel Grolich. 

Jaký je stav jihočeských OČKO center? Budějovice funkční, Hradec dokončen, Prachatice před dokončením (2. 2. 2021)

Velkokapacitní průtoková očkovací centra se staví ve všech okresních městech. Zprovozněna budou postupně jak bude dokončována jejich výstavba. Spuštění ostrého provozu se odvíjí od distribuce vakcín do Jihočeského kraje. OČKO centra jsou vždy dispozičně podobně řešena.  Obdobné je i vybavení. Vždy musí být co nejvyšší průtok očkovaných: lidé musí projít registrací (konzultace s lékařem v případě potřeby) – očkovacím boxem – následně vstoupí do čekárny s výdejem potvrzení o provedeném očkování. 

Výstavba všech očkovacích center je koordinována Jihočeským krajem. Proces očkování v očkovacích centrech zajišťuje krajská a šest okresních jihočeských nemocnic. De facto se jedná o detašovaná pracoviště nemocnic, která mají statut zdravotnického zařízení. Koordinaci očkování v celém regionu řídí krajský koordinátor očkování, který byl určen hejtmanem. V případě kraje se jedná o zaměstnance Jihočeského kraje na pozici zdravotního rady.  

OČKO centra – stav k dnešnímu dni:

 • Očko centrum v Českých Budějovicích v provozu (Výstaviště České Budějovice),
 • Očko centrum v Jindřichově Hradci je dokončeno (prostory Vysoké školy ekonomické),
 • Očkovací centrum v Prachaticích (Park hotel) je těsně před dokončením
 • Očko centrum ve Strakonicích (tělocvična STARZ Strakonice) a Českém Krumlově (Sportovní hala) ve výstavbě
 • Očko centrum v Táboře bude zahájena výstavba v nejbližších dnech 

VIDEO: OČKO centrum - vakcinační centrum Jindřichův Hradec
Připravované prostory vakcinačního centra OČKO centrum vznikly v prostorách Fakulty managementu Vysoké školy ekonomické v Praze ve spolupráci s Výstavištěm České Budějovice, Nemocnicí Jindřichův Hradec a Městem Jindřichův Hradec.

 

Prohlášení hejtmana Martina Kuby: Jak to teď bude s očkováním v našem kraji? (2. 2. 2021)
M.Kuba

Na jihu Čech jsme od začátku ledna očkovali velmi rychle. Díky tomu jsme byli jedním z prvních krajů, který měl naočkované všechny zdravotníky v nemocnicích, seniory v domovech pro seniory, sestřičky a pečovatele v domovech pro seniory a záchranáře, kteří o očkování měli zájem.

V pátek 15.ledna stát spustil registraci pro seniory nad 80 let. My jsme ten den neotevřeli žádné termíny, protože jsme měli všechny vakcíny vyočkované. Ukázalo se, že to bylo dobře. Ze slibovaných 7 tisíc vakcín nám jich nakonec dorazilo jen 3,5 tisíce. Na ně jsme okamžitě vypsali termíny pro seniory 80+ ve všech okresech a během tří dnů jsme je naočkovali. Neumím si představit, že bychom vypsali 7 tisíc termínů a 3,5 tisíce museli rušit. 

Bohužel v minulém týdnu od 25.ledna jsme dostali pouze 4,8 tisíce vakcín, které jsme museli použít na podání druhé dávky zdravotníkům z nemocnic, které jsme začali očkovat na začátku ledna, abychom dodrželi druhou dávku v rozsahu 21-28 dní. V tomto týdnu, tedy od 1.února do 5.února se situace bude opakovat. Od společnosti Pfizer dostaneme jen 5,8 tisíc dávek, které nám opět stačí jen na přeočkování těch, které jsme očkovali v lednu. To nám bohužel neumožňuje otevřít žádné nové termíny na vakcínu Pfizer pro seniory nad 80 let.

Tato situace se bude opakovat ještě v dalším týdnu tedy od 8. února do 14. února. Je to bohužel to, co jsem ministrovi a premiérovi dlouhodobě říkal, že se očkování nových lidí v únoru prakticky zastaví. Považuji to vůči seniorům, kteří se zaregistrovali s tím, že čekají na svůj termín očkování za nefér, ale tohle neumíme na úrovni kraje změnit. I když tohle nejsou úplně pozitivní zprávy, tak tvrdím, že je třeba si je říkat na rovinu a nelhat.

A teď pojďme na ty POZITIVNĚJŠÍ!

V budoucích dvou týdnech by nám měly dorazit nějaké dodávky od společnosti Moderna. Na ty můžeme otevřít termíny pro seniory. Dnes už nám dorazilo 300 vakcín a příští týden by jich mělo přijít 600. Rozdělili bychom je tedy během těchto dvou týdnů do těch okresů, kde je zaregistrováno nejvíce jihočeských seniorů a tak, aby to zapadlo do provozu OČEK v okresech.

V téhle chvíli máme v našem kraji zaregistrováno ještě cca 9 700 seniorů nad 80 let, kteří čekají na termín. Po okresech je to teď takhle:

 • České Budějovice 3700
 • Tábor 1993
 • Jindřichův Hradec 1079
 • Strakonice 975
 • Písek 1045
 • Prachatice 342
 • Český Krumlov 579

Dnešní dodávku tedy rozdělíme po 150 mezi Strakonice a Písek. Teď už se spouští termíny v těchto očkovacích centrech. Systém už je nastaven tak, že by měl sám oslovit prvních 150 seniorů, kteří jsou v registračním systému seřazeni podle věku. Takže v těchto chvílích už by v okrese Strakonice a Písek měly chodit upozornění na termíny. Pokud Vám upozornění nepřišlo, tak se prosím nezkoušejte hlásit, systém by už opravdu měl postupně vždy oslovit vybraný počet seniorů seřazených podle věku.

Příští týden by nám mělo dorazit 600 vakcín Moderny a ty rozdělíme po 200 do okresů České Budějovice, Tábor a Jindřichův Hradec. Opět nemusíte sedět u počítačů a “soutěžit” o termíny. Systém Vám pošle upozornění, že termíny pro Vás, Vaše rodiče nebo prarodiče jsou už otevřené a Vy si jen vyberete.

V nejbližších dnech najdou Jihočeši ve schránkách OČKOnoviny. Nabídnou jim přehledné informace o očkování proti covidu-19 (27. 1. 2021)

Přehledně informovat obyvatele o očkování proti covidu-19 v Jihočeském kraji. To je hlavním cílem regionálních novin OČKO, které již v nebližších dnech zamíří do schránek Jihočechů. Jejich distribuci připravuje Jihočeský kraj spolu s Českou poštou. Sdělil to hejtman Martin Kuba.

Součástí OČKOnovin jsou například informace o bezplatné lince Jihočeského kraje určené k pomoci s registrací dříve narozených občanů na očkování. Dále pak grafický model fungování vakcíny proti covidu-19 či zajímavé rozhovory s lékaři nebo prvními naočkovanými seniory. Chybět nebude ani oblíbená křížovka,“ nastínil Kuba s tím, že v každém okrese bude součástí novin aktuální mapa, ze které zájemci zjistí, jak se dostanou na nejbližší očkovací místo.

Podle hejtmana tyto noviny obdržela Česká pošta z tiskárny v úterý 26. ledna. Zhruba tři dny je potřeba na jejich roztřídění a rozeslání do jednotlivých jihočeských okresů. Následně se pak budou distribuovat do schránek domácností.

OČKO  ve formátu pdf. ke stažení:

OČKO České Budějovice
OČKO Český Krumlov
OČKO Písek
OČKO Strakonice
OČKO Jindřichův Hradec
OČKO Prachatice
OČKO Tábor

Ministerstvo upravilo Centrální rezervační systém. Termín na očkování půjde rezervovat až podle dostupnosti vakcíny (21. 1. 2021)

Ministerstvo zdravotnictví představilo upravený centrální rezervační systém, který reaguje na situaci s nedostatečnými dodávkami očkovací látky ze strany dodavatelů. Oproti původní verzi si zájemci o očkování mohou od 22. ledna konkrétní termín rezervovat až v momentě, kdy na jejich vybraném očkovacím místě budou dostupné očkovací látky, o čemž budou informováni prostřednictvím SMS. Tedy každý občan registrovaný v Centrálním rezervačním systému obdrží novou SMS zprávu v okamžiku, kdy pro něj bude na očkovacím místě, které si při registraci vybral volný termín a očkovací látka k dispozici. Nadále platí, že se přes web registrace.mzcr.cz aktuálně hlásí lidé starší 80 let. S přihlašováním jim mohou pomoci další osoby, například příbuzní, praktičtí lékaři nebo lékárníci. 

Nově registrace proběhne tak, že zájemce o očkování nejprve na webu při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde kód PIN1 pro potvrzení, což je bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování ze strany robotických počítačových programů. Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny. Vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat. 

V momentě, kdy v tomto očkovacím místě bude volná kapacita, bude o tom informován prostřednictvím zaslaného kódu PIN2, který je jakousi vstupenkou do rezervačního systému. Zvací zprávy budou odesílány zájemcům postupně podle jejich věku a dostupnosti dávek očkovací látky ve vybraném očkovacím místě. Rezervaci termínu pak provede na webu www.reservatic.com/ockovani  nebo jim s rezervací pomůže Informační linka Jihočeského kraje. Bez zvací SMS není rezervace možná. 

Po zadání PIN2 bude nově zájemce odkázán přímo na kalendář zvoleného očkovacího místa, kde si vybere z nabízených termínů očkování. Nebude tak již nutné přihlašovat se opakovaně k nalezení volných kapacit. Volbou prvního termínu (data a času) si zájemce zvolí termín aplikace první dávky očkovací látky. Termín aplikace druhé dávky zájemci o očkování systém přiřadí automaticky. 

V případě, že zájemce potřebuje změnit očkovací místo, je nutné provést novou registraci.

Českobudějovické OČKO zahájilo zkušební provoz. Pro vakcínu si přišli jihočeští záchranáři (19. 1. 2021)

Simulace reálné situace. Tedy například ověření času potřebného k odbavení jedné osoby, která se dostaví na očkování. To byl hlavní důvod zkušebního provozu velkokapacitního vakcinačního centra OČKO v Pavilonu T1 na českobudějovickém výstavišti. Ten byl zahájen v úterý 19. ledna a očkovací látku zde dostalo zhruba 50 jihočeských záchranářů. Potvrdil to hejtman Martin Kuba.

Postup vakcinace následně nastínil Michal Šnorek, ředitel českobudějovické nemocnice, jejíž pracovníci provoz tzv. OČKA zajišťují: „Průměrný čas, který zde dotyčný stráví, se pohybuje kolem 45 minut. Na začátku projde koridory, jaké jsou například na letišti. Pokračuje registrací, kde je potřeba vyplnit dotazník. V případě, že bude jeho zdravotní stav v pořádku, dostane do dokumentu razítko a může pokračovat k samotnému očkování. Následně se ještě posadí na 30 minut do čekárny. Pokud jeho zdravotní stav v pořádku není, následuje konzultace s lékařem". Šnorek zároveň zdůraznil, že otevírací doba OČKA bude flexibilní, dle dodávek vakcín. Požádal také veřejnost, aby se v očkovacím pavilonu chovala jako při návštěvě nemocnice. „Platí zde totiž standardní režimová opatření, jako v jakékoli jiné nemocniční ambulanci,“ dodal ředitel nemocnice.

Kuba připomněl, že zřízení českobudějovického OČKA trvalo od výkresu k jeho realizaci 14 dnů. „Nyní pokračujeme v přípravě vakcinačních center i v dalších šesti okresech. Do konce týdne bychom měli spustit zkušební provoz například i v Písku a Táboře. Podle odhadů by ostrý provoz pro veřejnost ve vakcinačních centrech na jihu Čech mohl začít v únoru. V Českých Budějovicích to však bude už zřejmě v tomto týdnu, pokud dorazí vakcíny,“ uvedl hejtman.

Jihočeský kraj pak připravuje i regionální noviny OČKO, které detailně popíší vše, co je nutné k očkování vědět. Jejich součástí by měly být i formuláře, které si mohou občané doma předvyplnit a zrychlit tak celý proces registrace.

Krajský krizový štáb schválil sedm objektů očkovacích center na jihu Čech (18. 1. 2021)

Celkem sedm objektů, kde se na jihu Čech uskuteční očkování veřejnosti proti covidu-19, schválil v pondělí 18. ledna Krizový štáb Jihočeského kraje. Velkokapacitní centra vzniknou v krajském a šesti okresních městech. Potvrdil to hejtman Martin Kuba s tím, že jejich provoz bude mít vždy na starosti příslušná nemocnice. Tedy českobudějovická, českokrumlovská, jindřichohradecká, písecká, prachatická, strakonická a táborská.

Jak Kuba dále uvedl, v Českých Budějovicích bude očkovací centrum na výstavišti v Pavilonu T1, v Českém Krumlově ve Sportovní hale, v Jindřichově Hradci na Fakultě Vysoké školy ekonomické, v Písku v Nemocnici Písek, v Prachaticích v Hotelu Park, ve Strakonicích v tělocvičně STARZu a v Táboře nejprve v Nemocnici Tábor a posléze na zimním stadionu.

Zahájení provozu vakcinačního centra v Českých Budějovicích odstartuje zkušebním provozem v úterý 19. ledna. Do konce týdne bude zahájení v Písku a v Táboře v nemocnici, kde výstavba centra bude později přesunuta na táborský zimní stadion, kde je příprava nejnáročnější. Očkovací centra v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Prachaticích a Strakonicích se momentálně připravují a v nejbližších dnech započne jejich výstavba,“ nastínil hejtman s tím, že ke konci února už by měla být všechna OČKOcentra v provozu.

Prozatím se podle Kuby mohou senioři nechat očkovat v jednotlivých nemocnicích, které zatím kapacitně vyhovují. „Je ale logické, že časem budeme muset kapacity navyšovat už proto, že k novým zájemcům přibude nutnost přeočkování těch dřívějších. Právě proto je nezbytné vybudovat OČKOcentra, která by měla zatím fungovat do 30. června,“ uzavřel jihočeský hejtman.

Informace hejtmana Martina Kuby k termínům očkování (17. 1. 2021)

Milí Jihočeši,

řada z Vás seniorů nebo Vás, kteří jste včera zaregistrovali svoje rodiče, babičky a dědečky mi píšete, proč nemáme aktuálně v Jihočeském kraji žádné termíny na očkování. Pokusím se to tedy vše transparentně vysvětlit pro vás všechny.

V téhle chvíli už máme vyočkované všechny vakcíny, které nám dorazily do kraje. Snažili jsme se očkovat rychle tak, abychom právě byli připraveni na očkování veřejnosti. Takže jsme už dokončili očkování zdravotníků v našich nemocnicích, máme naočkovány všechny seniory v domovech, kteří měli o očkování zájem. Dále sestřičky a pečovatele z těchto domovů. Zbývají pouze dva, ve kterých to nebylo kvůli výskytu covid-19 možné. Máme také naočkovanou naprostou většinu záchranářů. Ty, kteří zbývají, budeme očkovat na začátku týdne v prvním vysokokapacitním OČKU v Českých Budějovicích, abychom si vyzkoušeli, jak celý proces zvládat co nejrychleji.

Rozhodli jsme se neotevírat v pátek termíny naslepo. Prostě jsme chtěli mít jistotu, že pokud nabídneme někomu konkrétní termín, tak pro něj také mít vakcínu. Náš postup se velmi brzy ukázal jako správný. Během pátku totiž firma Pfizer oznámila snížení dodávek na příští týden až o 40 %, a ministerstvo nám není schopno zatím říct, o kolik pokrátí dodávky do našeho kraje. Pfizer sníží bohužel dodávky do celé EU. Pokud bychom termíny na příští týden v pátek otevřeli, neumím si představit, jak bychom je teď tisícům seniorů rušili. 

Nyní se od řídícího týmu snažíme získat přesný počet seniorů, kteří jsou zaregistrováni v jednotlivých okresech našeho kraje. Jakmile se nám to povede a budeme mít jistotu, kolik vakcín a kdy dorazí, otevřeme termíny. Pak už máme jasný plán jak naočkovat naše seniory ve všech okresech během velmi krátké doby. 

Omlouvám se všem Jihočechům za tyhle komplikace, ale bohužel ten systém neřídíme a musíme se přizpůsobovat počtu vakcín. Navíc teď už v dodávkách musíme počítat i s přeočkováním těch, kteří byli očkováni v lednu. Tam se pokusíme ještě získat čas tím, že přeočkování provedeme až po 28 dnech což je možné, ale i tak musíme dodávky, které přijdou rozplánovat. 

Zaznamenal jsem dnes z medií informaci, že systém přiřadil některým občanům v ČR termíny, které neexistují. Pokud se to stalo někomu z Vás z Jihočeského kraje zavolejte prosím na naši krajskou linku 800 100 450. My to vyřešíme.

Během víkendu se ještě snažíme diskutovat s řídícím týmem, který rezervační systém nastavuje, abyste si nemuseli „hlídat“ otevření nových termínů a s PIN kódem se tam běžet hlásit. Opakovaně požadujeme, aby při otevření nových sto termínů například v nemocnici v Českých Budějovicích si systém automaticky „natáhl“ prvních sto zaregistrovaných do tohoto očkovacího centra a pouze jim odeslal zprávu s termínem očkování. Nebo aby nás upozornil, že jim máme zavolat. To, že byste si měli neustále hlídat, zda jsou otevřené termíny a opakovaně se tam snažit hlásit, považuji za naprosto nesmyslné. Doufám, že se to povede a systém tak upraví.  

Pracujeme na tom, abychom v příštím týdnu dokázali už velkou část našich jihočeských seniorů nad 80 let naočkovat. Věřím, že nejdále v úterý budeme schopni vypsat termíny a od středy očkovat ve všech okresech. Pokud budeme mít dost vakcín, tak máme připravený jasný systém a očkování bude probíhat rychle. 

Přeju Vám všem klidnou zimní neděli a prosím případně o šíření této informace, abychom ji dostali ke všem, kteří o ni stojí. Děkuji. 

Na jihu Čech to společně zvládneme.

Jihočeský kraj spustí v pátek bezplatnou telefonickou linku pro seniory. Na čísle 800 100 450 získají informace o očkování proti covidu-19 (14. 1. 2021)

Poznámka: provoz linky 800 100 450 byl 30. 6. 2021 ukončen.


Pomoc seniorům s vyplněním registračního formuláře, výběrem očkovacího centra a objednáním termínu na očkování proti covidu-19. To bude hlavním úkolem pracovníků obsluhujících bezplatnou Informační linku Jihočeského kraje. 

800100450

Její provoz začne v pátek 15. ledna a naši dříve narození spoluobčané ji na čísle 800 100 450 budou moct využívat v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Potvrdil to hejtman Martin Kuba s tím, že od uvedeného data bude centrální rezervační systém pro očkování v České republice zatím zpřístupněn pouze pro občany věkové kategorie 80+.

Podle Kuby má informační linka seniorům co nejvíce usnadnit přístup k očkování. „Pro úspěšné vyřízení telefonátu – registrace, budou muset operátorovi sdělit své jméno a příjmení, zdravotní pojišťovnu, rodné číslo, bydliště, zdravotní stav a očkovací centrum, kde by chtěli být očkováni. Pokud si dotyčný nebude jistý, zda je pro něj očkování vhodné, měl by to zkonzultovat s praktickým lékařem,“ upřesnil hejtman. 

Provoz informační linky může být v případě mimořádného zájmu rozšířen. 

Jihočeský kraj získá od státu 10 milionů korun na krytí nákladů souvisejících s řešením koronavirové pandemie (14. 1. 2021)

Primárně na zabezpečení očkování využije Jihočeský kraj 10 milionů korun, které získá od Ministerstva financí. Stejnou částku obdrží i ostatní kraje v rámci státní pomoci na pokrytí nákladů souvisejících s řešením koronavirové pandemie.
Část financí z tohoto balíčku využijí na jihu Čech také na provoz škol, které zajišťují péči o děti zaměstnanců složek IZS, zdravotníků či pracovníků sociálních služeb. Řekl to hejtman Martin Kuba, který je zároveň předsedou Rady asociace krajů ČR.

„Zejména v současné době, kdy je nutno co nejrychleji zabezpečit v krajích očkování, jsem opravdu rád, že Ministerstvo financí vyhovělo naší žádosti a finanční prostředky nám poskytlo. Všechny kraje i tak samozřejmě hradí celou řadu dalších nákladů spojených se zajištěním očkování z vlastních rozpočtů,“ okomentoval krok ministerstva Kuba.

Rozdělením 10 milionů korun pro každý z krajů v České republice hejtmani podle Kuby úspěšně dosáhli naplnění svého požadavku o uvolnění finančních prostředků z účelové rezervy státu na řešení krizových situací v rozpočtové kapitole Všeobecná pokladní správa.

O účelovou dotaci na řešení krizových situací se kraje ucházely už loni. Kladně byla jejich žádost vyřízena v březnu při 1. vlně pandemie. V říjnu ale jejich dvě opakované žádosti o uvolnění 140 milionů korun Ministerstvo financí zamítlo s tím, že účelová rezerva finančních prostředků v kapitole Všeobecná pokladní správa státního rozpočtu je pro rok 2020 již vyčerpána.

Jihočeská očkovací centra mají název i logo (13. 1. 2021)

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba: "Naše jihočeská očkovací centra už se budují a taky už mají svůj název a logo. Stejný název budou mít noviny, které budou všichni Jihočeši dostávat do svých schránek. V nich najdou všechny potřebné informace. To zvládneme."

očko

 

V Českých Budějovicích staví od úterý první očkovací centrum v kraji (12. 1. 2021)

Stavba velkokapacitního očkovacího centra pro veřejnost, která se bude chtít vakcinovat proti covidu-19, začala v Českých Budějovicích v úterý 12. ledna. Jedná se o první zařízení svého druhu v Jihočeském kraji a vyroste v Pavilonu T1 na českobudějovickém výstavišti. Potvrdil to hejtman Martin Kuba.

„V pondělí se uskutečnila koordinační schůzka, kde bylo projednáno konečné uspořádání s ohledem na možnosti objektu Pavilonu T1. Domluvili jsme se také na vnitřním vybavení a organizaci provozu a procesů, které budou v jednotlivých částech fungovat tak, aby byla činnost centra co nejefektivnější a bylo odbaveno co nejvíce zájemců o očkování,“ upřesnil Kuba.

Vnitřní vybavení, jak hejtman dále uvedl, bude zapůjčeno z části od společnosti Výstaviště České Budějovice, z části z Nemocnice České Budějovice a případně doplněno krajem. „V současné době začínáme s náborem personálu. Vedle zdravotníků budeme potřebovat i pomocný personál na administrativu a dále lidi na regulaci uvnitř pavilonu i u příjezdu,“ nastínil Kuba s tím, že zkušební provoz centra, během kterého budou prověřeny a odzkoušeny jednotlivé činnosti a postupy, se plánuje na příští týden.

Pro starší občany Jihočeského kraje pak krajský úřad připravuje bezplatnou informační linku, kde za ně operátoři provedou registraci, výběr očkovacího centra a objednání termínu. 

 

Hejtman Kuba představil vakcinační strategii Jihočeského kraje: Specializovaná „vysokoprůtoková“ vakcinační centra (4. 1. 2021)

Hejtman Martin Kuba dnes představil vakcinační strategii Jihočeského kraje. Naočkovat je nutno 4 až 6 tisíc lidí denně! Tyto počty není možné zvládnout v jihočeských nemocnicích především z logistických a prostorových důvodů. "Proto chceme jít cestou specializovaných „vysokoprůtokových“ vakcinačních center. Pokud chceme naočkovat velké množství lidí v krátkém čase, musíme pochopit základní věc: samotné očkování zabere v celém procesu nejméně času," řekl Kuba a dodal, že o úspěchu, či neúspěchu rozhodne komunikace, administrativní nastavení a logistika. 

Vakcinační strategie má 4 základní cíle:

1) Snížit úmrtnost na nemoc covid-19 v Jihočeském kraji.
2) Zabránit přetížení zdravotního systému v Jihočeském kraji.
3) Stabilizovat a udržet zdravotní systém pro zabezpečení zdravotních služeb v Jihočeském kraji.
4) Vytvořit kolektivní imunitu na základě co nejvyšší míry proočkovanosti nerizikové skupiny obyvatelstva Jihočeského kraje ve věku 20-60 let.

Kompletní informace naleznete v prezentaci Vakcinační strategie Jihočeského kraje