Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Očkování proti covid-19 v Jihočeském kraji

Základní informace k očkování

Stav proočkovanosti proti Covid-19 v Jihočeském kraji 

Ministerstvo Zdravotnictví ČR - COVID‑19: Přehled aktuální situace pro Jihočeský kraj

Proč se nechat očkovat?

Proč se nechat očkovat proti nemoci Covid-19 včetně posilovacích dávek?

Proč se nechat očkovat posilovací dávkou?   

Informace – posilovací dávka 

Odpovědi na nejčastější dotazy k očkování proti nemoci Covid-19 

Ochranný efekt očkování v kontextu rizika nákazy a hospitalizace

Ochranný efekt očkování proti nákaze Covid-19 je zásadní. Přiložený obrázek ukazuje predikci možného dopadu do nemocnic. Velký význam hraje počet plně očkovaných osob a zejména počet osob chráněných posilující dávkou, která zejména nyní drží velký ochranný efekt proti těžkému průběhu. 

graf

Očkování v Jihočeském kraji

Očkování proti nemoci Covid-19 budou zajišťovat praktičtí lékaři pro dospělé a praktičtí lékaři pro děti a dorost, kteří mají možnost si objednat všechny dostupné očkovací látky. Praktičtí lékaři provádí základní očkovací schéma, tedy podání 1. nebo 2. dávek dle typu očkovací látky, a zároveň provádějí aplikaci posilující dávky.  

Jihočeský kraj aktivoval očkovací centra, která provozují jihočeské nemocnice. S výjimkou očkovacího centra v Českých Budějovicích, které je umístěno opět v areálu českobudějovického výstaviště, zůstávají očkovací centra v areálech nemocnic. 

Kompletní přehled očkovacích míst v ČR najdete na stránkách MZ ČR viz https://ockoreport.uzis.cz/

Očkovací portál občana s možností tisku certifikátu po očkování

Certifikát po naočkování

Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) ČR vytvořil Očkovací portál občana ocko.uzis.cz, kde si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění covid-19. Současně si zde může zobrazit a stáhnout certifikát o provedeném očkování. 

Odkazy na stránky ÚZIS: 
https://ocko.uzis.cz/Account/Prihlaseni?ReturnUrl=%2F 

Centrální rezervační systém: Návod pro zájemce o očkování

Tento dokument obsahuje návod pro zájemce o očkování o tom, jak se úspěšně registrovat k očkování a jak po vyzvání k rezervaci provést výběr konkrétního termínu k provedení očkování. Zároveň obsahuje řešení situací souvisejících například se změnou vybraného očkovacího místa, zrušením nebo přesunem prvního či druhého termínu očkování, využití asistenčních služeb apod.

Návod pro zájemce o očkování