Odbor kultury a památkové péče připravil prezentaci Jihočeský kraj hostem v Horním Falci

Představení Jihočeského kraje opticky, kulinářsky i akusticky. A celkové navození sváteční nálady před nadcházejícími Vánoci. To bylo hlavním cílem akce nazvané Jihočeský kraj hostem v Horním Falci, která se uskutečnila ve městě Schönsee ve čtvrtek 29. listopadu.

Náměstek hejtmanky Pavel Hroch tu zahájil výstavu betlémů zapůjčených z Jindřichohradeckého muzea, kterou si budou moci návštěvníci tamního Centra Bavaria Bohemia prohlédnout do 6. ledna 2019. Součástí prezentace našeho regionu tu byly promítnuty i filmy o Krýzových jesličkách a osvětlené Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Muzea a galerie zřizované krajem pak představili vedoucí odboru kultury Patrik Červák a vedoucí oddělení kultury a zřizovaných organizací František Chrastina.

Součástí prostřené tabule bylo typické vánoční menu - houbový kuba, rybí polévka, kapří řízky se salátem, vánočka, vánoční pečivo, štola či staročeská ovocná omáčka. A na závěr vystoupil amatérský ženský komorní sbor z Českých Budějovic - Bella Musica s repertoárem českých vánočních koled především z dílny A. V. Michny a od neznámých autorů.

Bavorskou stranu na uvedené akci reprezentoval Christoph Reichert - viceprezident Horní Falce (jeden ze sedmi vládních obvodů Svobodného státu Bavorska), a několik starostů a významných osobností. Celkem navštívilo prezentaci rekordních 150 osob.

05.12.2018 Bc. David Hocke