Olympiáda dětí a mládeže 2022, den třetí. V hodnocení krajů jsme poskočili na 8. místo

3. den ODM byl pro Jihočeský kraj velmi úspěšný. Reprezentanti kanoistiky, karate, juda, badmintonu, atletiky a plavání předvedli skvělé výkony. Jihočeský kraj se díky těmto sportovcům posunul na 8. místo. Nyní se můžeme pyšnit dvanácti zlatými, patnácti stříbrnými a devíti bronzovými medailemi.

O cenné kovy v atletice se postarali 4 závodníci z českobudějovických klubů TJ Sokol a SK Čtyři Dvory. Pro nejhezčí zlatou medaili pro atlety doběhl v běhu na 1500 m s časem 4:09.96 Filip Toul. Stříbrná medaile je pro Michala Radu, který dokázal překonat laťku 1.88 m ve výšce starších žáků. V běhu na 800 m v kategorii mladších žákyň dokázala získat stříbrnou medaili Sofie Janowiaková v čase 2:20.10. Oštěp v kategorii mladší žáci doletěl Matějovi Kovačíkovi na 40.97 m a to znamená stříbrnou medaili.

Badminton: Mikešová Eliška získala bronz ve dvouhře dívek a také stříbro společně s Kryštofem Klímou ve smíšené čtyřhře, který ve dvojici s Jakubem Bouberlem přidal další bronz ve čtyřhře. Celkem tedy 3 medaile pro badminton.

Stříbrná medaile patří judistce Lucii Poklopové v kategorii starších žákyně do 48 kg.

Na vodáckém kanále už závody kanoistů skončily. Pro jihočeskou výpravu velmi úspěšně. Pro zlaté medaile dojeli Natálie Novotná, Honza Šutta, ten přidal ještě bronz. Další zlatá v disciplíně sprint družstev Šutta Jan, Švehlová Rozárie, Uhlík Jan. Stříbro získal Honza Uhlík v samostatném sprintu a také ve sprintu družstev ve spolupráci s Honzou Šuttou a Vojtou Uhlíkem. Další společné stříbro ve sprintu družstev v režii Novotná Natálie, Riantová Anežka a Švehlová Rozárie. Bronzovou medaili doplnila ještě Anežka Riantová.

• Kumite team žáci 1. Místo

Medailovou smršť doplnili plavci: 1x zlato Adéla Preislerová, 2x stříbro Jan Jehlík, Richard Bašta a 1x bronz Hubert Bayernheimer. A jedna dobrá zpráva na závěr: volejbalisté vybojovali přímý postup do semifinále. Boj o medaile začíná zítra ráno v 10:15 hodin.