Text na řeč

Pacienti Léčebny dlouhodobě nemocných v dačické nemocnici dostali nové patro

Nové prostory mohou využívat pacienti jednoho ze dvou pater Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v dačické nemocnici. Kompletní rekonstrukce trvala od května do poloviny prosince 2019. Vyžádala si náklady sedm milionů korun, z čehož 5,5 milionu hradil zakladatel nemocnice – Jihočeský kraj.

„Když jsem vstoupila do opravených prostor, tak jsem se jen zhluboka nadechla. Vypadá to tu opravdu krásně,“ sdělila hejtmanka Ivana Stráská své bezprostřední dojmy při slavnostním znovuuvedení LDN do provozu. 

Podle Stráské není možné poskytovat moderní péči o dlouhodobě nemocné pacienty v prostorách, které jsou, respektive byly, z poloviny minulého století. „Komfort je dnes součástí léčby a jsem ráda, že se nám podařilo přispět k zavedení tohoto trendu i v Dačicích. Zároveň chci poděkovat paní předsedkyni představenstva nemocnice Miroslavě Člupkové a jejímu kolektivu, že dokázali tak úžasné věci za úžasné peníze. Udělat něco krásně, ale draho, není umění. Ale tady se to podařilo udělat krásně a levně,“ chválila hejtmanka.

Předsedkyně představenstva: Vybavení oddělení konečně odpovídá 21. století

Předsedkyně představenstva Nemocnice Dačice Miroslava Člupková sdělila, že se jedná o první fázi plánované rekonstrukce dvou pater LDN, které s kapacitou 56 lůžek v nemocnici mají. To druhé má přijít na řadu v příštím roce. „Momentálně se z nových lůžek, stolků, koupelen, podlah či osvětlení může těšit 33 pacientů na jedno, dvou a třílůžkových pokojích. Navíc jsme například měnili i elektrické a vodovodní rozvody,“ upřesnila předsedkyně představenstva.

Člupková je zároveň ráda, že vybavení oddělení konečně odpovídá 21. století. „Chtěla bych moc poděkovat kraji za jeho podporu,“ uzavřela předsedkyně představenstva.

Více informací o dačické nemocnici naleznete ZDE