Poskytovatelé pobytových sociálních služeb mají od velikonočního víkendu k dispozici rychlotesty

Více než 18 500 rychlotestů dostali poskytovatelé sociálních služeb k dispozici během velikonočního víkendu. Mají tak okamžitou možnost zjistit, zda je v jejich zařízení někdo nakažen novým koronavirem a učinit tak okamžitá opatření ke snížení rizika nákazy.

„Pokyn k převzetí  rychlotestu z krajského centrálního skladu jsme dostali bezprostřednĕ po vydání metodik MZ k jejich používání během uplynulého pátku. Následující den,  v sobotu 11. 4. 2020 bylo předáno  poskytovatelům pobytových sociálních služeb, kteří pečují o seniory,  cca 18 500 ks rychlotestů i ochranných prostředků potřebných k testování,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních věcí Pavla Doubková a poděkovala za spolupráci při distribuci Jihočeské centrále cestovního ruchu. Dále doplnila,  že tzv. Rapid-testem musí v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví z 10. dubna pobytova sociální zařízení testovat všechny své zaměstnance. „Poskytovatelé volí postup dle reálných možností konkrétního provozu, někteří budou postupně testovat své zaměstnance podle přítomnosti v jednotlivých směnách. V této věci probíhá intenzivní spolupráce s KHS, kde budou shromažďovány výsledky testů,“ doplnila Doubková.

15.04.2020 Bc. David Hocke