Potravinová banka Jihočeského kraje nabízí pomoc

Nabízíme obcím a městům, které zajišťují seniorům dovážky nákupů, možnost odběru čerstvých potravin ze skladu Potravinové banky Jihočeského kraje (sklad je umístěn v Českých Budějovicích).

Nabízíme  jogurty, sýry a další čerstvé mléčné a rostlinné produkty (rostlinné tuky), podle našich aktuálních dodávek. Většina potravin pochází ze zdrojů programu „Mléko do škol“. Odběr je nenárokový, stejně jako skladba potravin. Podmínkou je distribuce občanům ZDARMA a uchovávání v chladu. Doporučujeme přidávat tyto potraviny zdarma k distribuovaným nákupům.

Minimální odběr z našeho skladu je 1 „banánovka“/krabice na banány. Pokud si nemůžete zajistit vyzvednutí, lze se dohodnout i na distribuci, ale pouze dle našich kapacit. Momentálně nemáme možnost pomoci trvanlivými potravinami a nemáme ani kapacity na přípravu balíčku, proto po nás prosím tyto služby nežádejte.

Pokud máte zájem prosím kontaktujte Potravinovou banku Jihočeského kraje na telefonu: 777 509 052 (krizová linka)

20.03.2020 Bc. David Hocke