Rada kraje navrhla zastupitelstvu ke schválení další dotace ve výši 75,7 milionu. Podělit se o ně mají například mladí sportovci, lékaři či hasiči

Další balík dotací v celkové výši zhruba 75,7 milionu korun navrhla Rada Jihočeského kraje na svém posledním zasedání ke schválení krajskému zastupitelstvu. Potvrdil to náměstek hejtmanky Pavel Hroch.

Krajští zastupitelé tak budou podle Hrocha na svém zasedání, které se koná ve čtvrtek 25. června, schvalovat dotaci milion korun na podporu a rozvoj protidrogové politiky, 6,9 milionu na podporu cestovního ruchu, šest milionů pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí, 2,5 milionu na podporu školství, 635 tisíc na podporu vzdělávání lékařů a 50 milionů na sportovní činnost dětí a mládeže. „Dále pak dotaci 1,5 milionu korun na podporu rodinné politiky, šest milionů na rozvoj hospodářsky slabých oblastí a 1,23 milionu na zřizování nových oplocenek,“ uzavřel náměstek hejtmanky.

18.06.2020 Bc. David Hocke