Text na řeč

Rada kraje schválila vypsání zakázky na rekonstrukci a modernizaci sálu Jihočeské filharmonie

36,8 milionu korun. To je předpokládaná částka, kterou si má vyžádat kompletní rekonstrukce a modernizace koncertního sálu Otakara Jeremiáše Jihočeské filharmonie v Českých Budějovicích, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj.

Vypsání veřejné zakázky na tyto práce schválili ve čtvrtek 30. dubna krajští radní. Začít by mohly letos v červenci a skončit v únoru 2021. Potvrdil to radní pro veřejné zakázky Antonín Krák.

„Koncertní síň byla naposledy rekonstruována v roce 1981 a vlivem intenzivního využívání je ve velmi špatném stavu. Navíc podmínky pro návštěvníky již neodpovídají současným normám a představám o poskytování kvalitních kulturních služeb v 21. století,“ vysvětlil Krák.

Kompletní rekonstrukce a modernizace sálu Otakara Jeremiáše zahrnuje podle Kráka i novou vzduchotechniku a klimatizaci. Boční balkon bude zrušen úplně a čelní balkon bude zredukován pouze na jednu řadu míst. Strop a stěny budou osazeny akustickými panely. Nově bude navrženo a realizováno i osvětlení a ozvučení prostoru. „Důležitým prvkem rekonstrukce je jeviště, které dostane novou nosnou konstrukci i podlahu. V rámci projektu se rovněž počítá s rekonstrukcí slaboproudých systémů či zavedením jejich nových prvků. Konkrétně se jedná o elektrickou požární signalizaci, elektronické kontroly vstupu spolu s docházkovým systémem, kamerový systém a elektronickou zabezpečovací signalizaci,“ nastínil krajský radní.

Dodavatel sedadel pak bude vybrán v samostatném výběrovém řízení. „A to z důvodů specifických požadavků a důrazu na kvalitu s předpokládanými náklady 1,3 milionu korun,“ doplnil Krák.

Jihočeská filharmonie má hlavní sídlo v českobudějovické Kněžské ulici. Její součástí je i bývalý kostel sv. Anny, v němž byla koncertní síň Otakara Jeremiáše s kapacitou 218 míst v minulém století vybudována.