Text na řeč

Radní Krák: Jihočeský kraj chce rekonstruovat šest mostů za 40,1 milionu

Zhruba 40,1 milionu korun hodlá Jihočeský kraj investovat do pokračující rekonstrukce mostů, které patří do jeho správy. Rada kraje proto schválila vyhlášení pěti výběrových řízení na dodavatele stavby a v jednom případě už o dodavateli stavby rozhodla. Potvrdil to krajský radní pro investice Antonín Krák.

Konkrétně se jedná o mosty v Municích a Jeznici na Českobudějovicku, u Číměře, Mutné a Popelína na Jindřichohradecku, a u Lipky na Prachaticku. Cílem prací je zejména zlepšit nevyhovující stav těchto konstrukcí. „Z šestice případů bylo rozhodnuto, že rekonstrukci mostu v Municích na základě již konaného výběrového řízení provede společnost K – BUILDING CB za 8,5 milionu korun,“ upřesnil Krák s tím, že stav spodní stavby je klasifikován stupněm pět – špatný, a nosné konstrukce mostu stupněm šest – velmi špatný.

Vítěze výběrových řízení pak podle krajského radního pro investice čekají rekonstrukce mostu u Mutné, který je klasifikován stupněm pět – špatný, či u Číměře s klasifikací spodní stavby stupněm čtyři – uspokojivý, a nosné konstrukce mostu stupněm pět – špatný. „V prvním případě počítáme s náklady do 6,3 milionu a ve druhém do 5,6 milionu korun,“ uzavřel Krák.