Cena hejtmanky Jihočeského kraje

Cena hejtmanky Jihočeského kraje je ocenění za mimořádné činy a celoživotní práci udílené lidem, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonali jiný prospěšný čin. Kandidáty na Cenu hejtmanky může nominovat i široká veřejnost. Své tipy můžete zasílat již nyní na adresu cenahejtmanky@kraj-jihocesky.cz

Cena hejtmana

Ročník 2018

V roce 2018 přijali ocenění:

Zlatá šupina 2018

Basketbalový trenér Miroslav Vondřička, majitel českobudějovické tužkárny Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza, ředitelka Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích s observatoří na Kleti Jana Tichá, jediný československý kosmonaut Vladimír Remek, podnikatel a manažer Stanislav Kázecký a dirigent sbormistr a skladatel Jaroslav Krček. Zpěvačka Marta Kubišová a ředitel Úseku kardiocentra a vybraných zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice Ladislav Pešl se nemohli slavnostní ceremonie zúčastnit.

Ročník 2017

V roce 2017 přijali ocenění:

Ocenění 2017

Bývalý dlouholetý ředitel pivovaru Budějovický Budvar Jiří Boček, válečný veterán, plukovník ve výslužbě Rudolf Zajac, student Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích Lukáš Fiedler a doyen české psychologie Milan Nakonečný. In memoriam byla zároveň cena udělena policistovi Václavu Haasemu a kardinálovi Miloslavu Vlkovi (ceny převzaly jejich sestry).

Ročník 2016

V roce 2016 přijali ocenění:

Ocenění 2016

Majitel společnosti Brisk Mojmír Čapka, kreslíř a karikaturista Václav Johanus, zlatý paralympik z paralympiády v Rio de Janeiro Arnošt Petráček, předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda a dvě novinářské sportovní legendy Deníku Vladimír Majer a Bohumil Ortman převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Na snímku kvůli nemoci chybí Vladimír Majer, za kterého šupinu převzala jeho vnučka Markéta Trubková.

Ročník 2015

V roce 2015 přijali ocenění:

ocenění 2015

Mikrobioložka Ruth Hálová, cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš, jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda, primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka, hokejový českobudějovický ČEZ Motor (prezident klubu Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, provozní ředitel Petr Sailer, sportovní ředitel i asistent trenéra Radek Bělohlav a předseda motoráckého fanklubu Pavel Vágner) a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Na snímku je i rakouský velvyslanec v České republice Ferdinand Trauttmansdorff, který obdržel od hejtmana pamětní medaili.

Ročník 2014

V roce 2014 přijali ocenění:

velemínský prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., dr.h.c. Ocenění za: Významný lékařský, vědecký a pedagogický přínos v oblasti problematiky komplexní péče o dítě.
Zinnerová Markéta Zinnerová Ocenění za: Mimořádný přínos v oblasti umělecké tvorby pro děti a mládež.
žemlička Doc. Ing. Zdeněk Žemlička, CSc. Ocenění za: Významné zásluhy při rozvoji školství, dopravy a veřejné správy v Jihočeském kraji.
Goetz akad. arch. Jindřich Goetz Ocenění za: Mimořádný přínos v oblasti filmové architektury a propagaci jižních Čech.
Pouzar Jaroslav Pouzar Ocenění za: Mimořádný přínos pro jihočeský hokej
Milfaitová Blanka Milfaitová Ocenění za: Za netradiční propagaci jihočeského regionu
Čadek Zdeněk Čadek Oceněn za: Mimořádný přínos pro jihočeský fotbal.

Ročník 2013

V roce 2013 přijali ocenění:

hanušová Marie Hanušová
jankovský doc. PhDr. Jiří Jankovský, Ph.D.
linhart prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc.
maleček Adam Maleček
sattran MUDr. Jan Sattran