Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

SeniorPoint slaví výstavou, svou činnost ukazuje za hranicemi okresu

Jihočeský Krajský úřad České Budějovice v květnu 2021 hostí výstavu dokumentů a fotografií Pět let SeniorPointu Prachatice a Umění s postižením. Výstava byla dvakrát odložena z důvodů nouzového stavu.

SeniorPoint Prachatice, kontaktní místo pro seniory, působí na Prachaticku šestým rokem. Mezi základní činnosti bezesporu patří poradenství, zajišťování SeniorPasů, vydávání čtvrtletníku SeniorPoint Pressu, vedení kroniky. K nástavbám patří sociálně aktivizační činnosti pro seniory a osoby se zdravotním postižením. A věřte, že za pět let již bylo nabídnuto seniorům a jejich přátelům mnoho aktivit. Přijďte se podívat na výstavu činnosti SeniorPointu, která je k vidění na adrese Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice, a to v návštěvní době, která je v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin. Výstava je ve třech patrech budovy. Dvě jsou s dokumenty SeniorPointu Prachatice, v přízemí pak s fotografiemi z podpořeného projektu  Umění s postižením. Fotografie jsou především fotografa Karla Rabenhaupta, ale také Hanky RH+ Rabenhauptové, Zdeňka Krejsy a Jiřího Gabriela Kučery.

Výstava byla zahájena 3. května za přítomnosti Jitky Šálené z odboru evropských záležitostí – oddělení administrace dotačních programů Jihočeského kraje a ředitele společnosti KreBul Prachatice Zdeňka Krejsy, DiS. Již během instalace výstavy si ji prohlédlo několik desítek zaměstnanců, dokonce šlo kolem i několik radních a lidé, kteří si šli vyřídit na úřad své záležitosti.


Zdroj: Hanka RH+ Rabenhauptová, https://prachaticky.denik.cz