Text na řeč

Skupina 3D Jihočeši nabízí pomoc s 3D tiskem

Skupina 3D Jihočeši se na vás obrací s nabídkou pomoci a zároveň žádostí o pomoc. Je to skupina lidí, kteří se před 14 dny znala maximálně jen z facebookových skupin o 3D tisku. Pomáhají s výrobou ochranných pomůcek pro zdravotníky, sociální pracovníky, integrovaný záchranný systém, pro každého, kdo je bude potřebovat. Z původních 8 zakládajících členů se za dva týdny rozrostli na více než 42 tiskařů s téměř 80 tiskárnami Skupina má v současné době 77 členů, aktivní tiskařské buňky jsou v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci, Táboře a Prachaticích.

S tiskem skupině pomáhají také jihočeské střední školy.  Za ty dva týdny výroby skupina předala více než 4000 štítů (ke dni 11. 4. 2020), jejich výrobou ve velké míře pomáhá například tiskárna Inpress, která dodává fólie na štíty, Volejbalový klub České Budějovice, jehož hráči se nabídli jako kurýři pro rozvoz štítů. 

Štíty už skupina dodala například ZZS 170 ks), Armádě ČR (50 ks), domovům seniorů v Třeboni, Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou, Dačicích, Dobré Vodě (140 ks), nemocnicím a lékařům v Jihočeském kraji (více než 500 ks), nebo Policii České republiky (60 ks), městu Český Krumlov (90 ks) atd.

V případě zájmu o tisk ochranných pomůcek, ale i radu s tiskem, kontaktujte skupinu na facebookové stránce. Souhrn kontaktů níže. 

Štítky