Společnost Starnet nabídla kraji bezplatné internetové připojení všech OČKOcenter na jihu Čech. Ten by tak ušetřil statisíce

Úspora v řádech statisíců korun. To by znamenalo pro kraj kývnutí na nabídku společnosti Starnet, která mu nabídla bezplatné zapůjčení potřebného hardware a internetového připojení všech očkovacích center na jihu Čech. Potvrdila to náměstkyně hejtmana pro IT a e-government Lucie Kozlová.

S uvedenou nabídkou pro naše OČKA se na nás obrátil spolumajitel firmy Starnet Martin Ambrož. Konkrétně nám sděluje, že firma, která není přímo postižena omezeními a státními regulacemi, cítí z důvodu přetrvávající koronavirové pandemie povinnost pomáhat, a naopak nezneužívat situaci ke snadnému výdělku či čerpání jakýchkoli dotací,“ upřesnila Kozlová. „A chtěla bych za tento vstřícný krok panu Ambrožovi a Starnetu poděkovat,“ dodala náměstkyně hejtmana.

Ambrož připomněl, že Starnet byl již požádán, zda by nezajistil internetové připojení očkovacího centra v Prachaticích, což během krátké doby zvládl. „Rozhodli jsme se proto nabídnout naše služby i dalším očkovacím centrům. Aktuálně pro Český Krumlov,“ nastínil Ambrož s tím, že stejně jako v Prachaticích by i zde byla zřízena internetová přípojka pro potřeby datové komunikace v rámci očkování a zároveň bezplatné připojení WiFi pro návštěvníky centra.

Společnost Starnet je jeden z největších regionálních poskytovatelů pevného internetového připojení. Její síť pokrývá celý Jihočeský kraj a také velké části území krajů Středočeského, Plzeňského, Jihomoravského, Zlínského, Karlovarského, Pardubického, Severočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Ústeckého a Kraje Vysočina. V minulosti firma například podpořila 250 rodin, jejichž děti chodí na základní nebo střední školy a kvůli tíživé finanční situaci rodičů si v rámci distanční školní výuky nemohly dovolit kvalitní připojení k internetu.

10.02.2021 Bc. David Hocke