Text na řeč

volby 2020

ODS, KDU-ČSL + TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012 podepsali memorandum o spolupráci

Zástupci ODS, KDU-ČSL + TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012 podepsali memorandum o spolupráci. Stalo se tak v úterý 6. října v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. Konkrétně jej v prvním sledu signovali, viz uvedené pořadí stran, Martin Kuba, Jan Bartošek, Tomáš Bouzek, Ivana Stráská a Pavel Hroch. Ve druhém pak Lucie Kozlová, František Talíř, Pavel Klíma, Antonín Krák a Štěpán Pavlík. Na jeho základě by se po krajských volbách měl stát nástupcem hejtmanky Ivany Stráské Martin Kuba a jeho prvním náměstkem František Talíř. Ostatní posty náměstků a radních budou předmětem dalších jednání.

Štítky

Drive-in pro druhé kolo senátních voleb

Již zítra budou mít voliči, kteří splňují podmínky pro zvláštní způsob hlasování, možnost využít drive-in stanoviště pro druhé kolo senátních voleb. Tedy pro senátní obvod 12 ve Strakonicích, Písku a Prachaticích a také pro senátní obvod 15 v Jindřichově Hradci.

Drive-in volby proběhnou již zítra

Přípravy na bezproblémový průběh drive-in voleb probíhaly během úterního odpoledne také v českobudějovickém areálu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje v ulici Nemanická 2133/10, České Budějovice. Na tomto hlasovacím stanovišti bude moci hlasovat každý volič, který má trvalý pobyt v okrese České Budějovice a kterému byla nařízena izolace nebo karanténa z důvodu onemocnění Covid-19. Hlasování není nutné oznamovat dopředu, stačí přijet na příslušné místo automobilem nebo na motocyklu.

Štítky
Subscribe to volby 2020