Travelfest nabídne cestování, dobré jídlo a pití i zábavu pro celé rodiny

Pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace každému podle jeho gusta, aktivní i více či méně pasivní. K tomu skvělé gurmánské zážitky a atraktivní přehlídku památek. To vše nabídne svým návštěvníkům letošní třetí ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2019. Ten začíná v pátek 26. a potrvá do neděle 28. dubna v prostorách pavilonů T1, T2 a Z v areálu českobudějovického výstaviště.

„Třetí ročník se koná v duchu strategie Jižní Čechy pohodové se zaměřením na život v památkách. Souběžně s třídenním Travelfestem, zaměřeným na dovolenou, cestování a volný čas, bude výstavní areál hostit Gastrofest Jaro 2019. Travelfest tak letos ponese podtitul Travel♥Gastro, Veletrh bude koncipován tak, že například u prezentace Turistické oblasti Třeboňsko bude možné ochutnat třeboňského kapra. Své lokální pochoutky budou podobně nabízet i další oblasti,“ uvedla manažerka veletrhu Klára Kaštylová.

Veletrh seznámí návštěvníky s nabídkou a možnostmi využití volného času, a to nejen v jižních Čechách. Na své si zde přijde každý, kdo si chce užít kultury, trochu si zamlsat, zasportovat nebo si oddechnout třeba na venkově? Zde se dozví, jak na to.

Oběma akcím, Tedy Travelfestu a Gastrofestu, bude ve dnech 25. a 26. dubna předcházet odborná konference Travelcon 2019. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR), která je hlavním organizátorem veletrhu, tak v Českých Budějovicích představí, nejdříve odborníkům a pak i široké veřejnosti, nejen nové produkty a aktuální nabídku turismu v regionu, ale podrobně také pokračující přeshraniční projekt „Památky žijí“.

Památky žijí

„Vedle klasické nabídky turistických možností regionu, obsahově tradičně zacílené na celé návštěvnické spektrum, bude mít na Travelfestu 2019 své významné místo prezentace pokračujícího přeshraničního projektu Památky žijí, na němž se společně podílejí na české straně Jihočeská Silva Nortica jako vedoucí partner, Jihočeská centrála cestovního ruchu, Národní památkový ústav, Vysočina Tourism, na rakouské straně pak Destination Waldviertel a Mühlviertel Marken jako strategický partner,“ zdůraznil ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Hlavní myšlenkou a tématem projektu Památky žijí, je představit méně známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách. Cílem zvýšení počtu návštěvníků v památkách a zvýšení počtu přenocování v projektovém regionu. „Vytvořením přeshraničních tematických stezek, například od hradu k hradu, budou památky obou zemí propojeny do jednoho turistického produktu a propagovány. Tyto stezky povedou k většímu množství delších návštěv a přenocování,“ doplnila Kaštylová.

V pavilonu T1 se veřejnost může těšit na prezentaci turistických oblastí a cílů z celé České republiky i ze zahraničí a program plný zábavy pro celé rodiny. Odpočinout si návštěvníci mohou v relax zóně. Doprovodný program obohatí mimo jiné „živá“ hudba, známé osobnosti, nebo soutěže o hodnotné ceny.

Mimořádně lákavá bude nepochybně přednáška Jakuba Vágnera na téma „Brutální, ale překrásná zároveň, taková je Papua Nová Guinea“. „Jakub Vágner při ní vezme návštěvníky Travelfestu na dobrodružnou cestu plnou nebezpečí, poznání, přírodních krás i proměn životních hodnot na jednom z nejtvrdších míst naší planety, kde ještě dodnes žijí lidojedi,“ prozradila Kaštylová.

V pavilonu T2 bude největší prostor věnován již zmiňovanému projektu „Památky žijí“, představí se zde do projektu zapojené památky. Doprovodný program na pódiu bude na rozdíl od pavilonu T1 cílený spíše na staršího návštěvníka. Na kulturním programu pro tento pavilon Jihočeská centrála cestovního ruchu spolupracuje společně se ŠLÁGR TV.

Na sobotu 27 a neděli 28. dubna připravili organizátoři speciální zábavný program pro celé rodiny. Pavilon Z, který bude „až po střechu“ naplněn zábavou, nabídne dětem například skákací hrad, dopravní hřiště, klauna, kouzelníka, pohádky a další atrakce.

Více informací lze nalézt na www.travelfest.cz a www.travelcon.cz

13.03.2019 Bc. David Hocke