Text na řeč

Twirlingový klub STARLETTE přivezl do Českých Budějovic další várku titulů a medailí

Budějovický twirlingový klub STARLETTE měl letos před sebou hodně plánů a soutěží. Bohužel karanténa i v tomto sportu udělala stop až do podzimu. Nicméně i přesto naše děvčata stihla ještě před nouzovým stavem jednu z hlavních soutěží. O prvním březnovém víkendu se konalo další ze série mistrovství České republiky v twirlingu – tentokrát akrobatické sekce WBTF. Zde se setkaly všechny výkonnostní kategorie dohromady a společně bojovaly o postup na Evropský pohár v twirlingu do španělského Blanes.

Soutěž se konala v Kutné Hoře ve sportovní hale Klimeška. Z důvodu hrozby koronaviru panovala trochu stísněná nálada, ale to neodradilo českobudějovické twirlerky bojovat o cenné kovy. Z celkových 15 sestav přivezly 11 medailí! V této sezoně se jim velmi daří. Od nové sezony, která začala v prosinci, celkem přivezly již 35 medailí. 

Alexandra Vaněčková, Veronika Kadlecová a Zuzana Stříbrská vybojovaly postupy na Evropský pohár, a to hned v 10 disciplínách.

Konečné výsledky jsou:
Anna Pivovarčíková – 2.místo a titul Vicemistr České republiky v kategorii Freestyle B Děti
Zuzana Stříbrská – 2.místo a titul Vicemistr České republiky v ktg. Solo 1 hůlka a 1. místo v ktg. Solo se 2 hůlkami B, postup na Evropský pohár
Alexandra Vaněčková – 3x titul Mistr České republiky v disciplínách Freestyle, Solo 1 hůlka, Solo se 2 hůlkami B Junior mladší, postup na Evropský pohár
Veronika Kadlecová – 4x 1. místo v disciplínách Freestyle, Solo 1 hůlka, Solo se 2 hůlkami a Solo se 3 hůlkami A v kategorii Dospělí, postup na Evropský pohár

Alexandra a Veronika mají před sebou ještě účast na mistrovství světa v Holandsku, které se mělo původně uskutečnit v dubnu tohoto roku. Bohužel všechny soutěže byly přesunuty na příští rok, takže v roce 2021 lze očekávat velké cestování po několika státech Evropy, pokud se dívkám zadaří i v nominačních soutěžích pro rok 2021.

Klub děkuje všem za vzornou reprezentaci. 


Twirling je kombinace tance, gymnastiky a baletu s hůlkou (nebo vícero hůlkami). Mnozí zaměňují s mažoretkami, ale hlavním rozdílem mezi mažoretkou a twirlingovou tanečnicí je, že v twirlingu se dbá především na držení těla, práci s hůlkou a taneční kroky, přičemž v klasické mažoretce se dbá především na držení těla a pochod. Twirling se dnes velmi podobá moderní gymnastice.