V Budějovicích a na Hluboké se dá ubytovat s 30% podzimní slevou

Vyrazit si ještě letos do Českých Budějovic či Hlubokou nad Vltavou se vyplatí. A to nejen z toho důvodu, že obě atraktivní historická města, vzdálená na dohled od sebe, mají svým návštěvníkům co nabídnout, ale i proto, že se tu dá ubytovat téměř o třetinu levněji, než je obvyklé. Na Hluboké do konce listopadu, v Budějovicích až do konce roku. Vždy však výhradně prostřednictvím voucheru z webu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) www.dovolena.jiznicechy.cz . Při troše štěstí lze vyhrát i pobyt zdarma.

Návštěva Českých Budějovic, coby správního, kulturního a společenského centra jižních Čech, je skvělou volbou, jejíž přednosti ocení každý, kdo chce poznat region prostřednictvím jednodenních výletů a večer si pak naplno užívat komfortu městského života se vším, co k němu patří. Krajské město disponuje veškerou kvalitní infrastrukturou, atraktivitami a službami, které ocení i nejnáročnější host,“ uvedl ředitel JCCR Petr Soukup.

Každý určitě zná už téměř legendární repliku ze hry Záskok, českého génia Járy Cimrmana: „V Českých Budějovicích by chtěl žít každý“, na níž „Karel Infeld Prácheňský“ reaguje slovy: „… kromě mě teda“. Kde je pravda? Nejlepší je se sbalit a na pár dní do jihočeské metropole na soutoku Malše a Vltavy vyrazit. Už vlastní fakt, že Budějovice založil český král Přemysl Otakar II. roku 1265 jako oporu své moci proti rozvětvenému a vlivnému šlechtickému rodu Vítkovců, dává tušit, že v jihočeské metropoli se lze s historií setkat na každém kroku.

Budějovice, se svou historickou dominantou, dvaasedmdesát metrů vysokou Černou věží, Samsonovo kašnou, největší kašnou v ČR, na náměstí pojmenovaném po zakladateli města, disponují přímo ve svém památkově chráněném centru skvělou dobrou gastronomií, kvalitními restauracemi, kavárnami a bary, sportovním zázemím, kulturou, zábavou pro děti i pestrou škálou ubytování a služeb. Zkrátka vším, co patří k modernímu životu. Jsou ovšem také ideálním výchozím místem k výletům po okolí a k vidění je zde toho víc, než dost,“ konstatoval ředitel turistické oblasti Budějovicko Tomáš Polanský.

Hluboká - zámek, který nikdy nezavírá

Budějovicko přímo vybízí k podzimním výletům do přírody u řeky Vltavy i v chráněných oblastech. To všechno nedaleko místa ubytování. Přímo České Budějovice je možné si projít s tištěným průvodcem městem a poznat tak historii zdejší architektury, případně navštívit deset vybraných lokalit, kde se točily známé české i světové filmy. „Na dosah jsou Holašovice, jejichž náves je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO či barokní skvost na Dobré Vodě u Českých Budějovic, kostel Panny Marie Bolestné dvou významných pražských umělců Kiliána Ignáce Dientzenhofera a Václava Vavřince Reinera, podobně jako zámek, který nikdy nezavírá. Zámek Hluboká nad Vltavou,“ poznamenal Polanský.

Z Českých Budějovic je to na Hlubokou skutečně co by kamenem dohodil. Do hodiny volné jízdy na kole po cyklostezce podél řeky. Deset minut jízdy autem přímo z centra. Vedle slavného novogotického zámku, Alšovy jihočeské galerie, zoologické zahrady, sportovně relaxačního areálu, golfového hřiště, přístavu, wellness, nabízí Hluboká nezapomenutelné procházky krásnou přírodou, báječné restaurace a hotely. Obě města, propojená řekou Vltavou, jsou obklopena rybníky a především pak zcela osobitou jihočeskou atmosférou.

„Zájemci o podzimní návštěvu jižních Čech si mohou konkrétní místa svého pobytu vybrat pohodlně s různými slevami a bonusy už nyní na našem webu: www.dovolena.jiznicechy.cz . Poslední noc se slevou je možné objednat z 29. na 30. listopadu. S výjimkou Českých Budějovic, kde slevy 30 procent, maximálně 300 korun na osobu a noc lze získat až do konce roku,“ připomněla vedoucí oddělení domácího cestovního ruchu JCCR Klára Polášková. Na uvedeném webu pod odkazem „Informace“ lze také nalézt jednoduchý návod, jak postupovat při zapojení do soutěže o devět podzimních pobytů na jihu Čech zdarma a hlavní cenu, kterou bude dovolená na rok 2022 v hodnotě 20 tisíc korun.

19. listopadu navíc startují ve městě, které je několikanásobným vítězem ankety o nejhezčí trhy v České republice a poslední čtyři roky vítězem soutěže nejhezčí vánoční strom v ČR, letošní adventní trhy. Kdeže to je? Věřte, nevěřte. V Českých Budějovicích.
Turistická oblast Budějovicko se rozkládá na území 650 kilometrů čtverečních  mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou nad Vltavou, Lišovem a Týnem nad Vltavou. Oblast protíná řeka Vltava. Návštěvník zde nalezne historické městské útvary, moderní infrastruktury, rovinaté cyklostezky, staleté rybniční kaskády, lesní obory i skalní soutěsky. Mezi nejvýznamnější turistické cíle oblasti patří centrum města České Budějovice, Státní zámek Hluboká, Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou a návštěvnické centrum Budějovického Budvaru. Celá oblast je propojená sítí cyklotras, které návštěvníky zavedou do klidných částí regionu za poznáním místních zajímavostí. Pestrou nabídku sportovních aktivit či adrenalinových zážitků doplňuje splavnost řeky Vltavy.

01.11.2021 Bc. David Hocke