Text na řeč

V Jihočeském kraji je 105 potvrzených případů klíšťové encefalitidy a 259 lymeské borreliózy

V uplynulém týdnu přibyl do našich statistik jediný případ klíšťové encefalitidy a dvanáct potvrzených případů lymeské boreliózy. K dnešku evidujeme v Jihočeském kraji celkem sto pět případů klíšťové encefalitidy, to je výrazně více než vloni, kdy to ve srovnatelném období bylo padesát devět případů. Potvrzeno je i dvě stě padesát devět případů lymeské boreliózy. Aktivita klíšťat je na příští dny předpovídána na stupeň pět, to je na desetibodové škále středně velké riziko,“ uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.  

Největší výskyt klíšťové encefalitidy evidují hygienici na Českobudějovicku, kde je k dnešku 40 potvrzených případů, 15 je na Českokrumlovsku a Táborsku, 12 na Prachaticku, 10 na Jindřichohradecku, 9 na Strakonicku a Písecko hlásí 4 případy.   

Od minulého týdne přibylo dvanáct potvrzených případů lymeské boreliózy. K dnešku v kraji evidujeme dvě stě padesát devět případů, o devět méně než ve srovnatelném období vloni. Nejvíce případů je v této sezóně na Českobudějovicku, aktuálně osmdesát pět. Sedmačtyřicet případů je na Jindřichohradecku a třiačtyřicet na Táborsku. Českokrumlovsko má jedenatřicet případů, Písecko devatenáct, Strakonicko a Prachaticko po sedmnácti,“ uvedla epidemioložka KHS Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Výskyt další skupiny sezónních onemocnění - alimentární infekcí -  je v kraji nižší než vloni. U salmonelózy hygienici evidují 593 případů (+38 od minulého týdne), nejvíce na Českobudějovicku (180), Jindřichohradecku (104) a Táborsku (86). Strakonicko má 65, Českokrumlovsko 63, Prachaticko 55 a Písecko 40 případů. Vloni ve 36. týdnu to bylo 716 případů. V týdnu přibylo i kampylobakteriózy. Té je k dnešku evidováno 1048 případů (+43 nových za týden), vloni v tomto období bylo prokázáno 1076 případů. Nejvíce jich je na Českobudějovicku (326), Jindřichohradecku (169) a Táborsku (152). Písecko má 119 případů, Českokrumlovsko hlásí 111 případů, Prachaticko 91 a Strakonicko 80. 
 

Štítky