Text na řeč

Většina respirátorů FFP2 určených pro poskytovatele pobytových sociálních služeb už byla předána adresátům. Stačil k tomu jeden den 

Během neděle (22. 3. 2020) rozdal kraj ve druhé vlně centrální zásilky prostřednictvím svého odboru sociálních věcí většinu z celkového počtu 1200 respirátorů FFP2 poskytovatelům pobytových sociálních služeb.  Zbylé respirátory si vyzvednou adresáti v pondělí. 
 
Počet ochranných prostředků, konkrétně respirátorů FFP2, bylo rozděleno na naše pobytové sociální služby podle klíče Ministerstva zdravotnictví. Obdrželi jsme je v sobotu večer, celkem pro celý Jihočeský kraj to bylo 1200 kusů,“ vysvětlila hejtmanka Ivana Stráská s tím, že hned následujícího rána byli poskytovatelé pobytových sociálních služeb telefonicky vyzváni, aby si pro ochranné prostředky přijeli. „Poskytovatelům, kteří si z konkrétních důvodů nemohli respirátory převzít osobně, zavezli zásilku zaměstnanci odboru sociálních věcí. Menší část poskytovatelů si chce respirátory vyzvednou zítra,“ dodala Stráská a poděkovala všem poskytovatelům sociálních služeb za příkladnou spolupráci.
 
Další ochranné prostředky budou postupně do Jihočeského kraje dodávány v příštích dnech, proto i nadále sledujte webové stránky Jihočeského kraje .

Štítky