Text na řeč

VIDEO BRÍFINK po jednání Bezpečnostní rady Jihočeského kraje 31. srpna 2020

Další mimořádné jednání bezpečnostní rady kraje proběhlo v pondělí 31. srpna. Její členové v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou vzali na vědomí zhoršující se situaci v regionu a žádají občany, aby dodržovali mimořádná bezpečnostní opatření nařízená Ministerstvem zdravotnictví České republiky. 

Kumulativní počet nakažených v Jihočeském kraji je v současnosti 658 lidí, což znamená, že jen za letní prázdniny narostl více než 3x. Koncem června byl celkový výskyt onemocnění na čísle 200,“ nastínila hejtmanka Ivana Stráská a požádala všechny obyvatele kraje o ohleduplnost a dodržování všech bezpečnostních opatření*. 

Zahájení školního roku 

Provoz školních zařízení na území Jihočeského kraje je podmíněn dodržováním podrobného manuálu Ministerstva školství** a školy jsou povinny se jím řídit v závislosti na tzv. Covid semaforu, tedy podle toho, jaká je v místě epidemiologická situace. Kvůli výskytu nákazy nebude zahájen provoz v základní škole v obci Bavorov a Záboří na Strakonicku. 

Provoz v základní škole Bavorov a Záboří nebude zahájen, protože v obou zařízeních se prokázala nákaza u jednoho ze zaměstnanců školy,“ uvedla ředitelka krajské hygieny Kvetoslava Kotrbová. Rodiče dětí, které školu navštěvují jsou již o situaci informováni.   

*Bezpečnostní opatření Ministerstva zdravotnictví

**Podrobný manuál pro školy Ministerstva školství

Galerie
Štítky