Text na řeč

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo rozpočet na rok 2021. Pro zvedlo ruku 38 zastupitelů

Zastupitelstvo Jihočeského kraje dnes po krátké diskusi schválilo rozpočet pro příští rok tak, jak byl 2. prosince navrhován. Tedy s příjmy 20,1 miliardy Kč a výdaji 21,3 miliardy. Schodek 1,2 miliardy korun kraj pokryje z rezerv z minulých let a nechystá se k tomu, že by si bral úvěr. 

Chci poděkovat celé koalici a všem, kteří se podíleli na přípravě rozpočtu. Ještě nikdy se nestalo, že bychom připravovali rozpočet v takto hektické a nešťastné době. Dokonce si myslím se nám podařilo nastavit investice na vyšší úrovni, než bylo třeba v letošním roce. Jihočeši se mohou spolehnout na to, že kraj nebude v roce 2021 zásadně ořezávat investice,“ řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Pro rozpočet dnes hlasovalo 38 z 52 zastupitelů. „Rozpočet nebyl schválen pouze hlasy koaličních zastupitelů, ale zvedli pro něj ruku i další a beru to jako výraznou podporu," uvedl náměstek pro finance a ekonomiku Tomáš Hajdušek. 

Podpora byla vyšší než koaliční, což nám dělá radost. Ta debata je samozřejmě vždycky politická. Rozpočet do sebe promítá politické priority koalice, která byla zvolena proto, že předložila Jihočechům určitý program a rozpočet je nástrojem na to, jak ho plnit,“ uzavřel Kuba.

Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2021

Galerie