Veřejné sbírky - konzultace, povolení veřejné sbírky

POPIS SLUŽBY

Veřejnou sbírkou se rozumí získávání a shromažďování dobrovolných peněžitých příspěvků od předem neurčeného okruhu přispěvatelů pro předem stanovený veřejně prospěšný účel.

Základní právní předpis: zákon č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách.

PRO KOHO JE SLUŽBA URČENA?

Sbírku může konat obec nebo kraj, v hl. městě Praze i městská část, nebo jiná právnická osoba.

JAKÝ JE POSTUP VYŘÍZENÍ?

Obec nebo právnická osoba, která hodlá konat sbírku, je povinna její konání písemně oznámit krajskému úřadu podle svého sídla. Oznámení podejte na připojeném formuláři a připojte všechny potřebné přílohy.

CO POTŘEBUJI MÍT?

Formulář Oznámení o konání veřejné sbírky včetně příloh uvedených ve formuláři.

JAKÁ JE LHŮTA PRO VYŘÍZENÍ?

Krajský úřad osvědčí právnické osobě datum přijetí jejího oznámení, a to nejpozději do 30 dnů ode dne splnění náležitostí oznámení. Uvede-li právnická osoba v oznámení důvody hodné zvláštního zřetele, pro něž navrhuje zahájit sbírku ve lhůtě kratší než 30 dnů od přijetí oznámení, krajský úřad tyto důvody bez zbytečného odkladu přezkoumá a osvědčením potvrdí datum přijetí oznámení a stanoví den zahájení sbírky.

JAKÝ JE POPLATEK ZA VYŘÍZENÍ?

Nejsou stanoveny žádné správní poplatky.

KDO MI POMŮŽE?

Ing. Eva Pešková – tel. 386 720 167