Text na řeč

Jak najít hranice území obcí

Vláda vyhlásila nová pravidla omezení pohybu. Zatímco do práce nebo na nákup je pro následující tři týdny povolený pohyb na území okresu, u procházek a výletů nebo i rekreační jízdy na kole je povolen jen v obcích a jejich katastrálním území. 

Zjistit hranice katastru vaší obce není nic složitého. Zobrazit je vcelku dobře a výrazně umí Mapy.cz od Seznamu, tak i Google Maps. V obou případech jak v prohlížeči, tak v mobilu. A v obou případech vždy červenou čárou.

Jednoduše si otevřete aplikaci Mapy.cz nebo Google Maps a do vyhledávače napište jméno obce, kterou hledáte (pozor, v případě, že jméno obce do vyhledávače nenapíšete a postupným zvětšováním a zmenšováním budete ručně obec hledat, hranici neukáže). Ukázku jak hranice vypadají naleznete v galerii.

Výše zmíněné aplikace ovšem nemůžeme zcela brát za katastrální mapy. Proto DOPORUČUJEME zkontrolovat na stránkách ČÚZK - Nahlížení do katastru nemovitostí https://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberKatastrMapa.aspx

Věříme, že i jihočeské obce vyjdou svým občanům vstříc a umístí návod, obrázek nebo rovnou link na své obecní weby a sociální sítě.  

 

Galerie