Text na řeč

RERA a.s. – Finanční podpora a možnost vycestovat na zkušenou do zahraničních firem stále pokračuje.

Jihočeši mají stále možnost získat podporu až 1000 euro měsíčně a vycestovat na zkušenou do zahraničních firem díky programu Erasmus for Young Entrepreneurs. Program umožňuje vycestovat a pracovat v zahraničních firmách s měsíční podporou a to po dobu 1 až 6 měsíců. Délku pobytu v zahraničí si může zájemce určit sám.

„Zájemce nefiguruje v zahraniční firmě v roli klasického stážisty, jako např. v případě programu Erasmus+, ale spíše v roli partnera. Zahraniční podnikatel je pak českému zájemci určitým mentorem a zahrnuje ho tak do každodenních aktivit, se kterými se může podnikatel setkat. Fungování 
v zahraniční firmě je tedy značně zajímavější, než klasická forma stáží“, doplnil ředitel Rozvojové agentury jižních Čech Tomáš Cílek.

„I přes aktuální omezení celé řady aktivit vítám, že součást naší krajské koncepce podpory podnikání, tedy podporovat aktivní lidi, kteří mají chuť sbírat podnikatelské zkušenosti v zahraničí, stále probíhá.“, doplnila k programu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Program Erasmus pro začínající podnikatele v letošním roce oslavil 11 let od začátku existence, během kterých bylo propojeno více než 16 000 začínajících a stávajících podnikatelů napříč 39 účastnickými zeměmi a uskutečněno více jak 8 500 výměn.

Na projektu se podílí i Jihočeská hospodářská komora, která pomáhá s koordinací a hledáním vhodných jihočeských firem, které by se mohly stát jihočeskými hostitelskými firmami, tedy firmami, jež by recipročně přijaly zájemce ze zahraničí.

Více informací na www.rera.cz/eye a tel. +420 736 410 221.

T. Cílek, RERA a.s.