Text na řeč

Vedení Centrálního řídícího týmu COVID-19 ocenilo, jak Jihočeši zvládají dosavadní průběh epidemie

Členové Centrálního řídícího týmu projektu chytré karantény dnes na krajské hygienické stanici jednali s vedením Jihočeského kraje, holdingu jihočeských nemocnic, složek integrovaného záchranného systému regionu, krajského vojenského velitelství a jihočeských hygieniků. Cílem pracovního setkání šéfa týmu, náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly a jeho kolegů s vedoucími představiteli krizového štábu kraje bylo vyměnit si informace a dosavadní zkušenosti ze zavádění principů chytré karantény do praxe, diskuse o jejím dalším vývoji a směřování a možném využití pro případ dalších epidemických vln.    

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula i pověřená hlavní hygienička Jarmila Rážová veřejně ocenili to, jakým způsobem Jihočeský kraj zvládá dosavadní průběh epidemie a jak jednotlivé složky kraje vzájemně spolupracují.   

„Prezentovali jsme jak náš postup proti koronaviru od 24. ledna až do dneška, tak i výsledky, které toto naše úsilí přineslo. Shrnout je lze takto: Jsme krajem s nejnižším výskytem COVID-19 v České republice, přičemž ve dvou z  našich sedmi okresů není v současné době už žádný pacient s tímto onemocněním,“ konstatovala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Podle ředitelky KHS Jihočeského kraje Kvetoslavy Kotrbové je v posledních týdnech situace v regionu velmi příznivá a nové pozitivní případy přibývají jen ojediněle. „Je to dáno poctivou prací a kooperací všech složek zdravotnického záchranného systému a vedení Jihočeského kraje. Na setkání jsme hovořili i o roli armádních mediků, kterým bych chtěla poděkovat za jejich pomoc při depistážích a odběrech v terénu. Jejich angažmá, které v minulých dnech skončilo, nám jednoznačně pomohlo,“ uvedla ředitelka KHS.  

Spolupráci v rámci krizového týmu kraje i se zdravotníky Armády ČR ocenil ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.  „Musím uvést, že dobře zafungovaly odběrové týmy ZZS, ke kterým se připojili armádní specialisté. Postupy, které jsme si hned na začátku s hygienickou službou a vedením Nemocnice České Budějovice nastavili, se osvědčily a přispěly k dosavadnímu uspokojivému průběhu epidemie v kraji,“ uvedl ředitel jihočeské  ZZS Marek Slabý.  

„Velmi mne potěšila slova uznání profesora Romana Prymuly i pověřené hlavní hygieničky Jarmily Rážové za to, jakým způsobem je v Jihočeském kraji od počátku zvládána epidemiologická situace. Na jednání padla celá řada podnětů pro zlepšení procesů systému chytré karantény a zefektivnění sdílení a předávání nezbytných informací," sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje plk. Lubomír Bureš. 

Jednání se za jihočeské instituce aktivně zúčastnili rovněž ředitel Krajského úřadu Milan Kučera, předsedkyně představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Zuzana Roithová, ředitel Krajského ředitelství Policie ČR gen. Luděk Procházka, ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek, ředitel Krajského vojenského velitelství plk. Alois Urban, zástupci KHS a další hosté. 
 

Štítky