Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Jihočeský kraj získal 20 ochranných polomasek pro sociální zařízení, která se potýkají s covidem. S jejich vývojem pomáhali jihočeští lékaři

Celkem dvacet kusů ochranných polomasek převzala náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Lucie Kozlová od společnosti SYSCAE, s.r.o. Pomůcky, které z hlediska účinnosti splňují všechny požadované normy, jsou určeny pro zaměstnance krajských pobytových sociálních zařízení, kteří se starají o covid pozitivní klienty.  

Velmi si vážím všech zaměstnanců našich sociálních zařízení, kteří se starají o covid pozitivní klienty přímo v pobytovém sociálním zařízení. Svým obětavým přístupem velmi odlehčili našim nemocnicím, které tak mohly veškerou péči věnovat jen případům, které vyžadují hospitalizaci. Zaslouží si kvalitní ochranné prostředky,“ uvedla náměstkyně Kozlová a poděkovala firmě SYSCAE, s.r.o., která polomasky kraji poskytla jako výraz díků za možnost spolupráce s lékaři jihočeských nemocnic při jejich vývoji. 

Polomasky vyvíjela firma ve spolupráci s lékaři i antropology

„Působíme na trhu skoro dvacet let jako firma zabývající se podporou automobilového průmyslu. Vzhledem ke stávající situaci jsme začali přemýšlet o tom, jak na ni zareagovat. Jak pomoci našim zdravotníkům a zároveň zachovat práci našim zaměstnancům. Ve spolupráci s konstruktéry, antropology či lékaři jsme vyvíjeli masku, která splňuje potřebné normy a je účinná na více než 99 procent,“ vysvětlil prokurista firmy SYSCAE, s.r.o., Václav Čížek.  

Flexibilitu firmy ocenil i ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje Milan Kučera. „Pro náš region je výbornou zprávou, že zde máme firmy, které dokážou inovativně reagovat na společenskou situaci a pružně přizpůsobit svůj výrobní program aktuální poptávce. Dokázali vyprojektovat, ověřit a nabídnout k využití kvalitní ochranný prostředek, který má všechny potřebné certifikáty, takže je bez obav mohou využívat naši zdravotníci, sociální pracovníci i další profese, aby byli dostatečně chráněni před covidem,“ ocenil ředitel Kučera.  

Polomasky s filtry, které svou účinností odpovídají ochranným respirátorům FFP3 bude kraj distribuovat vybraným sociálním zařízením během příštího týdne. 


Informace k polomaskám typu SC 20001:

splňují normu ČSN EN 140:1999
•    vyrobeny z odolných materiálů: polyamid PA 12 a EPDM
•    hmotnost masky bez filtru: 75 g
•    teplotní rozmezí použitelnosti od 10 C do +121 C
•    doba skladování: 15 let
•    určeno pro použití s filtry s připojovacím závitem 40x1/7“
•    možnost dodat včetně filtru P3 R (odpovídá třídě ochrany FFP3)
•    masku možno sterilizovat v autoklávu
•    filtr možno dezinfikovat a opakovaně používat 1 měsíc

Více informací naleznete zde: https://www.syscae.cz/op.html
 

Štítky