Text na řeč

KHS zrušila zpřísňující opatření platná v kraji. Roušky odložíme už ve středu 19. srpna

Vzhledem ke zklidnění epidemiologické situaci v Jihočeském kraji a zvládnutí situace na Prachaticku zasedala v pondělí Bezpečnostní rada Jihočeského kraje. Zrušena byla všechna zpřísňující opatření nejen v kraji, ale také na Prachaticku, které se v minulých týdnech potýkalo s významným počtem lidí nakažených koronavirem. Nadále je doporučeno nosit roušky na místech s větší koncentrací lidí kvůli ochraně osob v rizikových skupinách. 

Pro Jihočeský kraj i pro ORP Prachatice se od středy ruší tato opatření: 

•    Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zdravotnických zařízení a lékáren, kromě lůžkových zařízení – viz Upozornění. 
•    Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb kromě lůžkových zařízení – viz Upozornění. 
•    Nošení roušek na úřadech.  

Pro Prachaticko (ORP) se od středy ruší tato opatření:

•    Nošení roušek ve všech vnitřních prostorách, kromě domova. 
•    Nošení roušek v prostředcích veřejné dopravy (vlaky, autobusy, MHD) a taxislužeb.

Doporučení: Pro zvýšení bezpečnosti obyvatel kraje nadále doporučujeme nosit roušky v místech s větší koncentrací lidí (veřejná doprava, taxislužby, pošty, obchody a nákupní centra) s ohledem na přítomnost dalších osob spadajících do rizikových skupin. Zejména s ohledem na rizikové skupiny obyvatel pak doporučujeme nošení roušek ve vnitřních prostorách zdravotnických a sociálních zařízení. Doporučení platí zejména pro osoby, které mají příznaky akutního respiračního onemocnění (teplota, kašel, rýma).  

Upozornění
Nadále trvají opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví pro lůžková zdravotnická a sociální zařízení, kde jsou roušky zatím stále povinné. Možnosti návštěv pak spadají do kompetence jednotlivých lůžkových zdravotnických a sociálních zařízení.   

Celé znění nařízení mimořádného opatření krajské hygienické stanice
 

Štítky