Kraj děkuje vstupenkami do Jihočeské zoo v Hluboké těm, kteří pomáhají bojovat s pandemií

Rodinnou vstupenku do Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, věnuje její zřizovatel Jihočeský kraj zaměstnancům Jihočeských nemocnic, policie, zdravotnické záchranné služby, armády, krajské hygieny a hasičům. Jde o výraz poděkování za mimořádné pracovní nasazení a obětavost, jakou prokazují v boji s koronavirovou pandemií. Vstupenky začal kraj všem příjemcům rozdávat dnes, tedy v pondělí 27. dubna. Další pak plánuje věnovat pracovníkům nasazeným v tzv. první linii i během letních měsíců. 

Ve spolupráci s naší hlubockou zoo jsme se rozhodli vyjádřit poděkování všem, kteří během uplynulých týdnů dokázali, že své povolání opravdu chápou jako poslání,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a popřála jim, aby si v krásném prostředí zoologické zahrady odpočinuli od každodenního stresu a pracovního nasazení. A pokud možno třeba načerpali nové síly pro svou náročnou práci. 

Také pracovníky hlubocké zoo těší, že ve svých branách uvítají po delší době jako první právě pracovníky nasazené v tzv. první linii. „Jsme rádi, že v současné době můžeme předat trochu pozitivní energie těm, kteří to potřebují,“ uvedl zástupce ředitele zoo Roman Kössl.

Podle hejtmanky je v souladu se stanovenými bezpečnostními zásadami platnost vstupenek rovnoměrně rozdělena tak, aby nebyl problém dodržet předpisy o dvoumetrových rozestupech a zachování desetičlenných skupin osob. „Platnost vstupenek, které výše uvedené osoby obdrží, je pak uvedena přímo na nich,“ uzavřela hejtmanka. 

Pro širokou veřejnost bude zoo otevřena od pondělí 4. května. „Pro návštěvníky je nově připravena možnost zakoupit si vstupenky on-line přes CB systém, protože pokladny jsou zatím uzavřeny,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast kultury Pavel Hroch a dodal, že cena vstupenky je pro dospělého stanovena na 130 korun, pro dítě na 110 korun a pro dítě do 90 cm výšky na deset korun. Vstupenky pro dospělé a děti tak byly zlevněny o 20 Kč a vstupenky pro děti do 90 cm byly zpoplatněny částkou 10 Kč. V souladu s usnesením vlády budou v zoo přístupné pouze venkovní expozice a počet vstupenek na jednotlivé dny je limitován.

28.04.2020 Bc. David Hocke