Pohár pro vítěze extrémního závodu Šumaman odvezli letos policisté z Hradce Králové

V Přední Výtoni se v sobotu 11. května uskutečnil 22. ročník závodu zásahových jednotek policie Šumaman. Pokaždé jde o den plný sportu, zábavy a dynamických ukázek policejní a záchranářské práce. Závod pětičlenných policejních týmů má ale samozřejmě své vítěze. Letos jsou z Královéhradeckého kraje před stříbrným týmem z Brna.

„Těší mě, že jsem mohla opět po roce navštívit tento extrémní závod a pogratulovat nejen vítězům, ale všem, kteří tuto náročnou trať zdárně dokončili. Byť navíc kromě svých sil museli tentokrát zápolit s rozmáčeným terénem a chladným počasím," uvedla hejtmanka Ivana Stráská, která spolu s policejním prezidentem Janem Švejdarem převzala nad akcí záštitu. Ceny hejtmanka předávala spolu s krajským policejním ředitelem Luďkem Procházkou.

Stráská připomněla, že kraj tento závod dlouhodobě podporuje. „Jako žena pak chci říct, že jsem velice ráda, že máme takovéto skvělé chlapy. Protože mám v poslední době dojem, že to normální chlapství se nám ze společnosti vytrácí," dodala.

Hejtmanka pak poděkovala organizátorům Šumamana za skvělou práci a zároveň i rodinám účastníků za to, že své partnery, syny či tatínky takto podporují. Někteří přímo na místě. Popřála účastníkům nejen bujaré oslavy, ale i příjemný odpočinek v jednom z nejkrásnějších koutů Jihočeského kraje

14.05.2019 Bc. David Hocke