Text na řeč

Koronavirus

AKTUÁLNĚ z KHS: z uplynulého víkendu máme na jihu Čech jeden nový případ COVID-19 

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k nedělní 18. hodině zvýšil na 186. Beze změny zůstal počet vyléčených, kterých je v současné době v jižních Čechách 167. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji je 13.

Štítky

II. kolo Krajské pomoci zranitelným: některé z 820 balíčků s respirátory, ústenkami a látkovými rouškami putovaly i do kardioklubů v ČB a Písku

820 balíčků s respirátory, ústenkami a látkovými rouškami připravil Jihočeský kraj pro lidi trpící chronickou srdeční chorobou či s různými dlouhodobými onemocněními. Stalo se tak v rámci II. kola projektu Krajská pomoc zranitelným (KPZ). Ten navázal na první kolo projektu KPZ z letošního dubna, který vznikl kvůli panující koronavirové pandemii. Potvrdila to hejtmanka Ivana Stráská.

Štítky

AKTUÁLNĚ z KHS: 28. května tři nové případy COVID-19 a jeden nově uzdravený

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech tři nově potvrzené případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik přibyl také jeden uzdravený. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak ke čtvrteční 18. hodině zvýšil na 185 a počet vyléčených na celkových 167. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji je 12.

Štítky

KHS: 27. května jeden nový případ a dva nově uzdravení. Aktuálně je pozitivních 10 Jihočechů

Za uplynulých 24 hodin, po pěti dnech bez přírůstku, zaznamenali hygienici na jihu Čech jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik ovšem současně přibyli také dva nově uzdravení. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k středeční 18. hodině zvýšil na 182 a počet vyléčených na celkových 166. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji se snížil na 10.

Štítky

Podrobné informace o podmínkách slev na ubytování v jižních Čechách získají zájemci na nové infolince

Mimořádný zájem veřejnosti vyvolal projekt kraje na podporu turismu v jižních Čechách. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) proto nově zveřejnila kontaktní informace, na kterých se turisté dozvědí, za jakých podmínek lze slevu na ubytování a vstupné získat. Turisté ušetří nejen návštěvou krajských organizací, ale do kampaně se postupně zapojuje celá řada soukromých atraktivit, kterým sice nebude sleva finančně kompenzována, ale jsou součástí kampaně Léto v jižních Čechách, která má mediální hodnotu více než 1,5 mil. Kč.  

Štítky

Na jihu Čech byly otevřeny další hraniční přechody 

Opatřením obecné povahy se usnesením vlády č. 570 ze dne 25.května 2020 se rozšiřuje od 26.5. do 13.6.2020 počet hraničních přechodů s Rakouskem a Německem a vzdušné hranice Státní hranice lze nyní překračovat na všech železničních propojeních, a hlavních pozemních komunikacích a to po celých 24 hodin denně. Policie ČR bude na hranicích provádět kontroly zaměřené zejména na dodržování omezení přeshraničního pohybu osob stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

Štítky

Výzva MZČR k připravenosti na případnou druhou vlnu pandemie a nákupu OOP 

Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím kraje vyzývá svým dopisem poskytovatele zdravotních služeb  k vytvoření zásob ochranných prostředků, dezinfekčních prostředků a dalšího nezbytného vybavení, které by bylo třeba využít v krizové situaci epidemického výskytu respiračního onemocnění, a to nejméně v rozsahu měsíční spotřeby v době trvání nouzového stavu nebo vyšší.

Štítky
Subscribe to Koronavirus