Text na řeč

Koronavirus

Náměstek Knot: Sedmý ročník Jihočeských podnikatelských voucherů je určen zejména na podporu malých a středních firem

Dva miliony korun věnuje Jihočeský kraj na podporu inovačního podnikání v regionu. V rámci sedmého ročníku programu Jihočeských podnikatelských voucherů navíc nastavil podmínky tak, aby pomohl zejména malým a středním firmám. Ty totiž byly koronavirovou pandemií postiženy nejvíce. Potvrdil to 1. náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že veškeré podrobnosti k programu, stejně tak, jako formulář žádosti, získají zájemci na stránkách www.inovoucher.cz
 

Štítky

Žena si domů na jih Čech přivezla COVID-19 z Kazachstánu

Po sedmi dnech bez pozitivního nálezu zaznamenali v sobotu hygienici na jihu Čech jeden nový případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Domů na jih Čech si ji přivezla žena z Jindřichohradecka ze svého pobytu v Kazachstánu.  Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k sobotní 18. hodině v regionu zvýšil na 201. Vyléčených je v jižních Čechách 184 a aktuálně pozitivních 11 osob.

Štítky

ČEPS podpořila Jihočeský kraj v boji proti pandemii

Společnost ČEPS, provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy ČR, poskytla Jihočeskému kraji finanční dary v celkové hodnotě 800 000 Kč. Tyto prostředky z dárcovského programu budou využity zejména na nákup ochranných zdravotnických pomůcek v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19 a na pořízení vybavení pro distanční výuku do škol.

Štítky

Hygienici na jihu Čech zaznamenali čtyři nové případy COVID-19. Aktuálně pozitivních je 9 Jihočechů

Čtyři nové případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2 zaznamenali ve středu 24. června hygienici na jihu Čech. Ze statistik ubyl jeden případ chybně hlášený v pondělí 22. června jako pozitivní. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k středeční 18. hodině v regionu zvýšil na 196. Vyléčených je v jižních Čechách 181 a aktuálně pozitivních 9 osob.

Štítky

Hygienici na jihu Čech zaznamenali dva nové případy COVID-19. Aktuálně pozitivních je 8 Jihočechů

Po deseti dnech bez nových případů onemocnění zaznamenali v pondělí 22. června hygienici na jihu Čech dva nové případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k pondělní 18. hodině v regionu zvýšil na 193. Vyléčených je v současné době v jižních Čechách 179 a aktuálně pozitivních 8 osob.

Štítky

Vyhlášení dotačního řízení MPSV na podporu finančního ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách

Vážení poskytovatelé sociálních služeb, 

dovolujeme si vás upozornit, že se blíží konečný termín mimořádného dotačního řízení MPSV ČR, v jehož rámci je možné žádat o prostředky na mimořádné odměny pro pracovníky sociálních služeb. Dotační řízení má uzávěrku 15.6.2020. 

Dotace je určena na mimořádné odměny nad rámec mzdy a platu za práci ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byli zaměstnanci sociálních služeb v období od 13.3.2020 do 31.5.2020 vystaveni riziku nákazy v souvislosti s epidemií COVID_19. 

Štítky

COVID-19 na jihu Čech 9. června: jeden nový případ. Aktuálně pozitivních je stále 11 Jihočechů

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k úterní 18. hodině v regionu zvýšil na 190. Přibyl jeden vyléčený, čímž celkový počet uzdravených v jižních Čechách vzrostl na 173 a počet aktuálně pozitivních osob setrval na 11. 

Štítky

Hejtmanka Stráská děkovala všem, kteří se podíleli na řízení kraje v době koronaviru

Milí zdravotníci, milí hygienici, milá policie, milý hasiči, milí celníci a milí vojáci. Děkuji zkrátka všem, kteří jste se s námi více než tři měsíce podíleli na řízení Jihočeského kraje v období koronavirové pandemie. Byli jsme skvělá parta. Hejtmanka Ivana Stráská to uvedla během koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR, který se jako poděkování uvedeným složkám konal v českobudějovické nemocnici v úterý 9. června.

Štítky
Subscribe to Koronavirus