V oblasti kybernetické bezpečnosti dosahují naši žáci vynikajících úspěchů

Nový typ dovedností vyžaduje po studentech přetrvávající distanční výuka. Zejména dodržování zásad kybernetické bezpečnosti je v současné době nezbytné. Žáci škol zřizovaných krajem v této oblasti rozhodně nezaostávají. Svědčí o tom mimořádný úspěch, kterého dosahují v celostátních soutěžích. Hned tři studenti z krajem zřizovaných škol totiž postoupili do národního finále druhého kola celostátní soutěže v kybernetické bezpečnosti. Na dvacátém a čtyřiadvacátém místě skončili studenti Vyšší odborné školy, Střední školy a Centra odborné přípravy Sezimovo Ústí (VOŠ, SŠ a COP) a na pětadvacátém místě pak student Střední odborné školy elektrotechnické, Centra odborné přípravy v Hluboké nad Vltavou.  
  
„Z celkem 400 účastníků se naši žáci umístili velmi vysoko a prokázali tak, že krajem zřizované školy navštěvují žáci s vynikajícími znalostmi v oblasti kybernetické bezpečnosti,“ upozornil náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma, podle něhož je nesmírně důležité, aby se mladí lidé uměli v kyberprostoru bezpečně pohybovat. A to zejména v současné době, kdy jsou kvůli distanční výuce nuceni trávit na počítači velkou část svého života. 

Letos jsme kontinuálně navázali na loňské úspěchy, kdy jeden žák oboru IT postoupil až do evropského finále. Těší mě, že umístění našich žáků odráží kvalitní výuku pedagogů. Budeme držet palce,“ dodala ředitelka VOŠ, SŠ a COP v Sezimově Ústí Lenka Hrušková.
 
Druhé kolo celostátní soutěže v kybernetické bezpečnosti se konalo od 23. 12. 2020 do 22. 1. 2021. Účastnila se ho řada studentů napříč obory. Do celonárodního finále postupovalo letos 36 soutěžících z celkem 400 účastníků. Výsledková listina je k dispozici na stránkách soutěže: https://www.kybersoutez.cz/data/vl_2020_2kolo_ss.pdf
 

08.02.2021 Bc. David Hocke