Vítězi krajského kola Logické olympiády  se stali Pavel Němec, Jan Souček a Vojtěch Pils

V pátek 6. 11. 2020 se celkem 180 semifinalistů utkalo v krajském kole Logické olympiády 2020. 

Říká se, že třináctka nepatří mezi šťastná čísla a u letošního třináctého ročníku Logické olympiády se to zčásti potvrzuje. Tento ročník je dosti odlišný od předchozích, organizátoři se totiž museli, vzhledem ke koronaviru a platným opatřením, rozhodnout pro změnu schématu soutěže. Nejlepší soutěžící, kteří postoupili do krajského kola, si proto museli změřit své síly nově on-line formou.

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) se vítězem stal Pavel Němec, ZŠ Boženy Němcové 213, Dačice. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol v kategorii B si vybojoval Jan Souček, Gymnázium Jírovcova 8, České Budějovice. A mezi studenty středních škol zvítězil Vojtěch Pils, Gymnázium, Chvalšinská 112, Český Krumlov v kategorii C. 

Do soutěže, kterou organizuje Mensa ČR, se letos celkem zaregistrovalo 63 770 soutěžících ze 3 143 škol v celé ČR, z čehož z Jihočeského kraj kraje bylo 3 136 soutěžících. Během on-line základního i krajského kola děti řešily různé typy logických úloh – např. řady, přesmyčky, matice, sudoku, počítání času nebo věku, vztahy mezi čísly, grafické řady či matice atd.

Vzhledem k situaci a platným omezením bylo finále 13. ročníku Logické olympiády původně plánované v Míčovně Pražského hradu dne 30. 11. 2020 bohužel zrušeno. Organizátoři uvažují o jiné formě a jiném čase soutěže.

Soutěž je podpořena Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate, MŠMT a finančně přispěl i Jihočeský kraj. Soutěž také podpořila Nadace Jihočeské naděje.

Celá tisková zpráva je k dispozici ZDE

 

Kontakt: 
Lucie Malechová
krajská koordinátorka Logické olympiády
lucie.malechova@mensa.cz

12.11.2020 Bc. Hana Brožková