Text na řeč

AKTUÁLNĚ z KHS: 20. května opět žádný nový případ 

Za uplynulých 24 hodin hygienici na jihu Čech znovu nezaznamenali žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik se ovšem zapsali tři nově uzdravení. Osmý den v řadě se tak kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 nezměnil a zůstal na 180 i k středeční 18. hodině. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji se snížil na 15.

„Od úterního do středečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 187 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl opět žádný. Tři nově uzdravení, dva na Táborsku a jeden na Prachaticku, a další pokles osob v nařízené  karanténě tak potvrzují, že se jižní Čechy dál úspěšně uzdravují. Přes tuto kladnou bilanci přesto stále prosím veřejnost o ohleduplnost a dodržování hygienických pravidel, vždyť třeba na severní Moravě nyní vidíme, jak rychle se onemocnění v ohnisku šíří,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 15 aktivních případů COVID-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno devět na Prachaticku, tři na Českobudějovicku, dva na Táborsku a jeden na Jindřichohradecku. Strakonicko, Českokrumlovsko a Písecko si stále udržují aktuální nulu.
 

Štítky