Text na řeč

Chovatelský den Zemského hřebčince Písek ukázal, jak krásným koníčkem jsou koně 

Obdivovat krásné koně mohli návštěvníci Zemského hřebčince v Písku. V sobotu 29. srpna se zde konal už druhý ročník Chovatelského dne. V rámci pestrého programu byla k vidění například přehlídka plemenných hřebců, ukázky jezdeckého a vozatajského umění či jízda na dámském sedle a ukázka zásahu jízdní policie. Koně předvedli, jak jim jde skoková čtverylka a jak zvládají pas de deux. Slavnostní akce se za kraj zúčastnila hejtmanka Ivana Stráská a krajský radní Antonín Krák.  

Není krásnějšího koníčka nad koně,“ řekla na úvod hejtmanka Ivana Stráská a poděkovala Karlu Kratochvílemu, který hřebčín dlouhodobě vede, za možnost obdivovat tato ušlechtilá zvířata. „Jsem ráda, že ta doba, kdy se uvažovalo o tom, zda vůbec hřebčín přežije, jsou pryč. My všichni, co tu jsme, máme koně rádi a chceme je vidět. Na zahradách, na pastvinách. Ať se našim koním stále daří,“ dodala hejtmanka. 

I přes nepříznivou předpověď počasí měla akce vynikající návštěvnost a zastřešená tribuna byla plná návštěvníků. „Chovatelský den pořádáme už druhým rokem a jsem velmi rád, že si u diváků okamžitě získal oblibu,“ uvedl ředitel Zemského hřebčince Karel Kratochvíle s tím, že zejména zastřešená tribuna je v letošním deštivém počasí nezbytná. 

Více informací o akci naleznete zde.