Absolutním vítězem projektu Nejlepší nemocnice ČR 2020 je Nemocnice České Budějovice

V celostátním průzkumu společnosti HealthCare Institute Nemocnice ČR zvítězila Nemocnice České Budějovice, a.s. Po pěti letech se tak toto nejvyšší hodnocení vrací do jihočeské metropole. Celkem bylo hodnoceno 154 zdravotnických zařízení z celé České republiky.

V uvedeném projektu je již řadu let sestavován žebříček nemocnic podle míry bezpečnosti a spokojenosti ambulantních i hospitalizovaných pacientů, zaměstnanců nemocnic a finanční kondice.

Jedná se o ocenění práce našich zaměstnanců všech profesí. Zároveň jde o velký závazek zejména vůči našim pacientům. To, že se nemocnici v letošním roce dařilo, a že jsme v komplexním hodnocení řady kritérií dopadli nejlépe, neznamená, že bychom neměli stále co zlepšovat. Naopak, nadále budeme dělat vše pro to, aby naši pacienti dostávali bezpečnou a kvalitní zdravotní péči, aby naši zaměstnanci byli vlídní, a aby prostředí nemocnice bylo co nejpříjemnější. Spokojenost zaměstnanců je nezbytným východiskem ke spokojenosti pacientů,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.

Nemocnice České Budějovice, a.s. letos opět obhájila svoji první pozici z předchozích dvou let v dílčí kategorii finanční kondice, uspěla také v kategorii spokojenosti zaměstnanců. „Jihočeské nemocnice se v hodnocení HealthCare Institute dlouhodobě umisťují na nejvyšších příčkách. V roce 2019 byla absolutním vítězem Nemocnice Strakonice, a.s. a v roce 2017 Nemocnice Písek, a.s.,“ připomíná Ivana Stráská, která zastávala post hejtmanky Jihočeského kraje v letech 2017-2020.

Oceněny byly i další jihočeské nemocnice. Nemocnice Český Krumlov, a.s. se umístila na druhém místě v kategorii Finanční kondice. Nemocnice Strakonice, a.s. na třetím místě v kategorii Spokojenost zaměstnanců. V celkové kategorii Absolutní vítěz pak druhé místo obsadila Nemocnice Strakonice, a.s. a místo třetí Nemocnice Písek, a.s.

Z úspěchu v projektu Nemocnice ČR 2020 máme upřímnou radost. Je to prestiž a zároveň závazek, abychom pokračovali v této úspěšné cestě dál,“ říká předsedkyně představenstva holdingu Jihočeských nemocnic Zuzana Roithová.

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, který sám v českobudějovické nemocnici pracoval jako anesteziolog, uzavírá: „Jihočeské nemocnice v čele s tou českobudějovickou prokazují svoje kvality mimo jiné i v právě probíhající koronavirové krizi, kterou díky profesionálnímu vedení a maximálnímu nasazení zaměstnanců výborně zvládají. Na jihu Čech tak pacienti dostávají péči, kterou potřebují, a to i díky koordinovanému řízení a spolupráci jednotlivých nemocnic.“

25.11.2020 Bc. David Hocke