Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek pomáhá záchranářům v tíživé životní situaci

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek, poskytuje finanční podporu a pomoc zaměstnancům zdravotnických záchranných služeb a jejich blízkým, kteří se ocitli v náročné životní situaci. Prioritně se jedná o případy spojené s náhlým postižením zdraví v souvislosti se službou na Zdravotnické záchranné službě, úmrtím nebo těžkým onemocněním, které znemožňuje zaměstnanci výkon práce na záchranné službě. Rodiny záchranářů jsou podporovány i v případě postižení požárem, živelnou katastrofou nebo jiným neštěstím. Podpora je realizována ve formě jednorázových finančních příspěvků, o nichž rozhoduje členská schůze AZZS ČR, nebo vyhlášením veřejných sbírek, které organizuje na podnět a po schválení AZZS ČR Nadační fond Kryštůfek.

Jednotlivé Zdravotnické záchranné služby krajů v letošním roce iniciovaly vyhlášení čtyř veřejných sbírek a čtyřikrát vyplacení jednorázové mimořádné pomoci. Finanční dary tak ve svízelné životní situaci pomohly záchranářům či jejich nejbližším na Vysočině, v Pardubickém, Libereckém, Jihočeském a Středočeském kraji.

„Pro založení podpůrného fondu pro záchranáře, který by nám umožnil se postarat o naše zaměstnance v případě tragédie související se zaměstnáním a jejich rodiny, které se ocitly v těžké životní situaci, jsme se rozhodli před třemi roky. Jsem moc rád, že se ve spolupráci s Nadačním fondem Kryštůfek záměr podařilo zrealizovat, a že fond skutečně plní svou funkci a pomáhá“, sdělil MUDr. Marek Slabý prezident AZZS ČR. „Finanční prostředky se nám daří získávat od sportovních klubů (opakovaně např. AC Sparta Praha), soukromých subjektů i jednotlivců. V letošním roce poskytla AZZS ČR jednorázovou finanční pomoc o celkové výši 240 tisíc korun. Prostřednictvím vyhlášení veřejných sbírek se podařilo vybrat bezmála 2,5 milionu korun“, doplnil Marek Slabý.

Setkali jsme se s obdivuhodnou a nezištnou podporou od kolegů zasažených záchranářů a s nesmírnou solidaritou lidí, kteří sbírky podpořili. Všem dárcům moc děkujeme“, řekla Kateřina Adamíková, ředitelka NF Kryštůfek.

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadační fond Kryštůfek si váží obětavé a náročné práce zaměstnanců záchranných služeb. Nejen proto se snaží usnadnit jim tíživé období, když do jejich života zasáhne tragédie a neštěstí. Bez štědrých dárců by však pomoc v takové míře nebyla možná. Díky jejich darům se daří pomáhat těm, kteří pomáhají druhým.

Této podpory si nesmírně ceníme a děkujeme všem, kteří prokázali lidskost, empatii a sounáležitost.

07.12.2022 Bc. David Hocke