Dny otevřených ateliérů nabídly návštěvníkům jedinečná setkání s místními umělci

Minulý víkend, v termínu od 7.-9. října 2022 měla veřejnost jedinečnou možnost setkat se osobně s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. V rámci 15. ročníku každoroční akce Dny otevřených ateliérů se mohli seznámit s prací výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Užili si i bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky ve stovce galerií, dílen či ateliérů po celých jižních Čechách. 15. ročník Dnů otevřených ateliérů byl tentokrát tematicky zaměřen na knihu. Zahájen proto byl výstavou ilustrací z nové knihy Evy Volfové Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček, kterou vytvořila společně s Terezou Horváthovou.

„Velmi mě potěšilo, že se do 15. ročníku každoroční akce Dny otevřených ateliéru kromě ateliérů zapojily taky střední umělecké školy a další subjekty, které se podílejí na tvorbě umění v jižních Čechách,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury Pavel Hroch a prozradil, že v rámci letošního ročníku představila návštěvníkům svou více než stovka umělců. Náměstek Hroch zároveň připomněl, že výstava ilustrací z nové knihy Evy Volfové bude návštěvníkům přístupná ve výstavní síni Tiskárny Karmášek až do konce listopadu.

Více informací o akci naleznete zde.

10.10.2022 Bc. David Hocke