Dobré sousedské vztahy jsou nejdůležitější

Náměstek hejtmana Pavel Hroch se v soboru 18. března 2023 zúčastnil zasedání politického pracovního uskupení Unterer Bayerischer Wald ve Freyungu. Dolnobavorští politici zde řešili další rozvoj tohoto příhraničního regionu, který je stejně jako Jihočeský kraj součástí Evropského regionu Dunaj-Vltava. K projednávání těchto otázek si kromě nejvyšších představitelů Dolního Bavorska i zástupců bavorské vlády pozvali i zástupce sousedních regionů, tedy Horního Rakouska a Jihočeského kraje a také generální konzulku ČR v Mnichově Ivanu Červenkovou.

„Freyung se stal místem setkání sousedů na hranicích. Jsem rád, že jsem měl možnost poprvé se tak významné akce zúčastnit a informovat o tom, že jižní Čechy se neustále rozvíjí,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury a venkova Pavel Hroch a upřesnil, že zástupce sousedních regionů seznámil s rozvojem jihočeského letiště v Českých Budějovicích, významnými kulturními akcemi a blížícím se otevření archeoskanzenu Trocnov. „Dotkli jsme se také problematiky umístění jaderného úložiště v lokalitě Janoch, které odmítáme,“ dodal Hroch.

23.03.2023 Bc. David Hocke