Evropský region Dunaj-Vltava slaví 10. výročí svého vzniku

Tři země, dva jazyky, jeden region. Už deset let svého fungování slaví trilaterální pracovní společenství s názvem Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV). Oslavy tohoto významného jubilea se konaly v pondělí 14. října v sídle dolnorakouského parlamentu v St. Pöltenu. Zástupci všech sedmi partnerských regionů na něm představili ty nejvýznamnější okamžiky úspěšné desetileté spolupráce a řešili i budoucnost Evropského regionu. Oficiálnímu programu předcházelo jednání Prezídia ERDV, kde představilo Dolní Bavorsko své plány pro jeho předsednictví v roce 2023.

Je mi ctí a potěšením se zúčastnit dnešního dne významného pro Evropský region Dunaj Vltava. Přeji nám všem, aby dalších 10 let této významné přeshraniční spolupráce pokračovalo tak úspěšně jako doposud,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř, který byl jedním ze sedmi zástupců partnerských regionů. Těmi jsou kromě Jihočeského kraje také Kraj Vysočina, Plzeňský kraj, Horní Rakousko, dolnorakouský Mostviertel a Waldviertel, Dolní Bavorsko či Horní Falc.

Fungující meziregionální partnerství je klíčové pro realizaci úspěšných přeshraničních projektů stejně tak pro budování přátelských vztahů, které vydrží každou krizi. A tak vnímám poslání Evropského regionu Dunaj Vltava já,“ zdůraznil následně náměstek Talíř v rámci debaty s názvem Náhled do budoucnosti – výzvy a perspektivy.

Cílem ERDV je spolupráce mezi svými partnerskými členy, která významně přispěje k dalšímu rozvoji celého území a pomůže realizaci evropské myšlenky. Od roku 2019 se ERDV věnuje novému střednědobému strategickému zaměření pod heslem „ERDV - prostor pro Společnost 4.0".

15.11.2022 Bc. Hana Brožková