Fajn firma 55+: registrace do soutěže právě odstartovala

Ve středu 13. září 2023 byla zahájena registrace do soutěže Fajn firma 55+, která oceňuje společnosti v Jihočeském kraji za jejich přínos k zaměstnávání osob starších 55 let. Soutěž je určena pro podnikatelské subjekty, veřejnou a státní správu, neziskové organizace s historií nejméně 1 rok, které mají sídlo či pobočku na území Jihočeského kraje. Přihlášky budou přijímány do 6. listopadu 2023.

„Stárnutí populace je fenomén, který se nevyhýbá žádnému regionu, a Jihočeský kraj není výjimkou. V roce 2023 bude v Jihočeském kraji žít více než 160 000 lidí ve věku 65 let a starších. Zaměstnávání osob starších 55 let je proto důležitým faktorem pro udržení konkurenceschopnosti a dlouhodobého úspěchu firem,“ uvedl Ivan Loukota, ředitel Krajské pobočky Úřadu práce České Budějovice a předseda správní rady Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která již čtvrtým rokem soutěž organizuje.

Soutěž "Fajn firma 55+" si klade za cíl podporovat zaměstnavatele k zaměstnávání osob starších 55 let a šířit povědomí o důležitosti této problematiky. Stárnutí populace je globálním fenoménem, a proto je zásadní, vytvářet pracovní příležitosti pro tuto skupinu lidí, kteří přinášejí na pracoviště bohaté zkušenosti, loajalitu, spolehlivost a zodpovědnost.

Michal Veselý, generální ředitel společnosti Trenkwalder, která je spoluorganizátorem soutěže, vysvětluje: „Jedním z řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků je zaměstnávání osob ve věku 55+. Bohužel, stále existují předsudky vůči zaměstnávání osob starších 50 let, přestože jsou pro firmy velkým přínosem. Lidé v tomto věku přinášejí na pracoviště dlouholeté zkušenosti a větší míru loajality."

Po úspěšných třech letech pod názvem "Společnost přátelská zaměstnávání lidí 55+" se soutěž dočkala inovace a nového jména. "Fajn firma 55+" bude novým titulem pro vítězné soutěžící, kteří se rozhodnou aktivně přispívat k problematice zaměstnávání starších osob. Toto ocenění není pouze záležitostí statusu, ale především vyznamenáním pro firmy, které pracují bez předsudků, dávají příležitost všem věkovým kategoriím pracovníků a vytváří pro ně přátelské pracovní prostředí.

14.09.2023 Bc. David Hocke