Hejtmanka Ivana Stráská navštívila Břetislava Shona

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská navštívila v českobudějovické nemocnici jejího dnes již bývalého předsedu představenstva Břetislava Shona, který je zde nyní na rehabilitaci. Přinesla mu dárkový koš zdravých jihočeských potravin a poděkovala za jeho dlouholetou práci pro jihočeské zdravotnictví. „V posledních letech se naše vztahy změnily z profesních na přátelské, takže mu především přeji brzké uzdravení,“ uvedla Stráská.

Břetislav Shon odstoupil z postu předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice 28. března na vlastní žádost po dovršení věku 70 let. Českobudějovické nemocnici zasvětil celý svůj profesní život. V roce 1975 nastoupil na urologické oddělení, na kterém zůstal až do roku 2006, přičemž od roku 1997 ho vedl jako primář. Jakožto předseda představenstva se významně podílel na jejím rozvoji. Nemocnice se pod jeho vedením vypracovala mezi nejlepší tuzemská zdravotnická zařízení. Svědčí o tom i prestižní ocenění v soutěži Nejlepší nemocnice ČR za rok 2015, kdy se českobudějovická nemocnice stala v konkurenci 156 nemocnic absolutním vítězem. Práci Břetislava Shona i personálu Nemocnice České Budějovice ocenili při svých návštěvách také prezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman.

Novým předsedou představenstva se s účinností od 5. dubna 2019 stal Michal Šnorek (informovali jsme ZDE). Břetislav Shon bude v nemocnici zastávat pozici ředitele Úseku chirurgických oborů. 

 

08.04.2019 Bc. David Hocke