Hejtmanka Stráská: Další díl skládačky dnes pomáhá dotvořit kompletní stavbu D3

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovoznilo devítikilometrový úsek dálnice D3. Jihočeská dálnice se díky tomu prodlouží od Bošilce až k Ševětínu. Jihočeští řidiči jsou tak o další krok blíže ke kompletnímu dálničnímu spojení s Rakouskem a Prahou. 

„Otevřením toto úseku dálnice vlastně zapadl další kousek do pomyslné skládačky, kterou tady všichni společně skládáme. Moc bych si přála, aby i Středočeský kraj poskládal svůj díl této páteřní komunikace co nejdříve a my se konečně dostali bezpečně a rychle až do Prahy. Jižní Čechy si už dálnici zaslouží,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a poděkovala všem, kdo se na přípravě a stavbě dálnice podíleli.  

Krajský radní pro dopravu Jiří Švec upozorňuje hlavně na zvýšení bezpečnosti, které dálnice přinese. „Každý zprovozněný úsek, byť by měl jen devět kilometrů, znamená zvýšení bezpečnosti a zrychlení dopravy,“ zdůraznil Švec s tím, že po desítkách let zdlouhavých přípravných prací nabírá konečně stavba žádoucí tempo.

Stavba vyšla na 1,24 miliardy 

Vyšší bezpečnost je přínosem také podle generálního ředitele ŘSD Pavola Kováčika. „Nový dálniční úsek přinese zkvalitnění dopravy v podobě zvýšení bezpečnosti, zrychlení dopravy a odstranění nebezpečných situací, které vznikaly vinou riskantního předjíždění v hustém provozu na dvoupruhové komunikaci. Pro obyvatele přilehlých obcí spočívá jeho význam také ve snížení hlukové zátěže díky vybudovaným protihlukovým opatřením“, uvedl Kováčik.
 
Ředitelství silnic a dálnic aktuálně pracuje na stavbě dalších 30 kilometrů dálnice D3. V intenzivní přípravě je i úsek Jesenice – Nová Hospoda a Třebonín – státní hranice s Rakouskem.
 
Stavba úseku Bošilec – Ševětín vyšla na 1,24 miliardy korun bez DPH. Investorem je stát a spolufinancována byla v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Fondu soudržnosti.
 

24.06.2019 Bc. David Hocke