Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Hejtmanka Stráská k talentovaným studentům: Neupadnout do průměru je strašně důležité

Neupadnout do průměru je strašně důležité. A já vám přeji, aby se vám to nestalo. Hejtmanka Ivana Stráská to řekla studentům, kteří se zúčastnili II. ročníku Talent Akademie jihočeských nadějí, který se koná od úterý 2. do čtvrtka 4. dubna v Českých Budějovicích.

Talentovaní jihočeští středoškoláci mají v rámci tohoto projektu možnost zavítat do různých podniků, kulturních institucí či redakcí novin. U této příležitosti se mohou rovněž setkat i s významnými osobnostmi. Tentokrát to byli například generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš, český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, herec Karel Roden a olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

„Studenti, talentovaný člověk je někdo, kdo umí něco líp, než ostatní. A to, že tuto akci organizuje nadace Jihočeské naděje, je pro mě symbolikou toho, že vy jste naší nadějí. Naší nadějí do budoucna. Zároveň můžete přinést tomuto kraji i společnosti mnoho nového. Děkuji proto za tuto akci i za to, že vám někdo umožnil potkat se například i s lidmi, kteří vysoko převyšují tu průměrnou laťku. Protože neupadnout do průměru je strašně důležité a já vám přeji, aby se vám to nestalo,“ uvedla Stráská.

Akademie Jihočeských nadějí je programem pro nadstavbové vzdělávání mimořádně nadaných studentů v Jihočeském kraji. „Vychází přitom z konceptů, které již řadu let úspěšně fungují ve spolkových zemích Rakouska a Německa. Tam těmito kurzy prošla řada studentů, kteří jsou dnes již  úspěšní v pracovním životě, zůstávají ve svých regionech a ve svých oborech patří mezi elitu,“ uzavřel zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje Martin Kuba.

 

Čt, 04.04.2019 - 06:52 Bc. David Hocke