Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Hejtmanka Stráská a premiér Babiš pogratulovali seniorům k výsledkům na sportovních hrách

Hejtmanka Ivana Stráská pogratulovala účastníkům IV. Mezinárodních sportovních her seniorů konaných minulý týden v Českých Budějovicích k dosaženým výsledkům. Stalo se tak v rámci závěrečného slavnostního večera. Svou gratulaci přidal i premiér Andrej Babiš, který byl v Jihočeském kraji na pracovní návštěvě, a na uvedený ceremoniál zavítal.

„Moji milí vrstevníci, ve vašich tvářích čtu, že jste si hry pořádně užili. Pro mě jste vítězové všichni,“ doplnila Stráská. Zároveň prý bude ráda, když se účastníci z jiných krajů a zemí do jižních Čech vypraví třeba někdy na návštěvu či dovolenou. „Rádi vás tu opět přivítáme,“ dodala hejtmanka.

Na závěr celého večera pak předal předseda Krajské rady seniorů Jihočeského kraje Bohumil Bezemek štafetu v pořádání her Ústeckému kraji.

IV. Mezinárodní sportovní hry seniorů se v Českých Budějovicích konaly od 16. do 19. června. Zúčastnilo se jich 21 osmičlenných týmů z českých krajů, Prahy, Maďarska, Slovenska či Polska.  

Soutěžilo se v 10 disciplínách: Běh na 30 metrů s míčkem na raketě, běh s kolečkem zatíženým břemenem, hod na dálku, běh na 60 metrů, hod míčem na koš, hod šipkami do terče, bollo ball, střelba na malou branku, hod míčkem na cíl a hod kroužky na jehlan.

Hlavním cílem organizování her je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu. Zároveň se jedná i o důležitou společenskou událost, kde dochází k navazování přátelských vztahů. Jihočeský kraj letos patřil mezi organizátory a hry i finančně podpořil.  
 

Po, 22.07.2019 - 13:28 Bc. David Hocke