Hejtmanka Stráská se stala Andělem seniorů

Anděl seniorů. Plaketu s tímto oceněním získala jihočeská hejtmanka Ivana Stráská. Stalo se to během tradičního předvánočního setkání seniorů Vltavotýnska v Týně nad Vltavou. Plaketu předala hejtmance Stráské jménem Spolku Týna Eva Dvořáková, ředitelka obecně prospěšné společnosti Rybka a organizátorka seniorských setkávání.

„Byla jsem z toho trochu zaskočená i dojatá. Myslím si totiž, že to, co pro seniory dělám, je náplní mé práce,“ sdělila Stráská své bezprostřední dojmy. „Zároveň to beru jako úžasné ocenění, že tito lidé to vnímají tak, že dělám něco nad rámec svých povinností, což mě velice těší,“ dodala hejtmanka. 

Obdobné akce, jako je setkávání seniorů v Týně, pak považuje Stráská za velmi důležité. „Naši nejstarší spoluobčané se totiž, bohužel, cítí často osamělí a v době Vánoc to platí dvojnásob. Tady mají naopak příležitost se setkat, popovídat si a ještě se dobře pobavit. Pomůže jim to zvednout náladu a do vánočních dnů půjdou s úsměvem. Proto kraj také tuto akci podporuje,“ vyzdvihla hejtmanka a poděkovala organizátorům. 

Přítomné celé odpoledne ve vltavotýnské sokolovně bavil vtipný moderátor a vystoupení slovenského folklorního souboru. „Atmosféra je tu vždy báječná, proto sem tak ráda jezdím,“ uzavřela Stráská. 
 

16.12.2019 Bc. David Hocke