Jednání Výboru Euroregionu Silva Nortica

V pátek 28. dubna 2023 se konalo jednání Výboru Euroregionu Silva Nortica v Café-Pension Kristall v obci Hirschenwies nedaleko Moorbad Harbach v blízkosti česko-rakouského hraničního přechodu Šejby-Harbach. Na programu bylo dokončení příprav exkurze rakouských starostů na téma doprava na letiště v Českých Budějovicích a do Vědecko-technického parku, dokončení projektů Interreg V-A Rakousko-Česká republika 2014-2020 a příprava nového Fondu malých projektů a dalších projektů do programu Interreg Rakousko-Česko 2021-2027. Pro nové programovací období se chce euroregion soustředit i na spolupráci záchranných složek a sociálních služeb přes hranici. Na závěr proběhla exkurze v muzeu a brusírně skla rodiny Weber, která se zde této tradici věnuje již 250 let.

Zasedání se zúčastnili (na úvodní fotce zleva):
•    František Štangl, ředitel Jihočeského muzea v ČB a 1. místopředseda ERSN
•    Jaromír Slíva, starosta města České Velenice a 2. místopředseda ERSN
•    Alena Seberová, nová ředitelka sdružení Jihočeská Silva Nortica a zástupce české části sekretariátu ERSN
•    Pavel Hroch, náměstek hejtmana Jihočeského kraje a předseda české části ERSN
•    BR Margit Göll, předsedkyně rakouské části ERSN a starostka obce Moorbad Harbach
•    Romana Sadravetz, koordinátorka evropských záležitosti z NÖ.Regional a zástupce rakouské části sekretariátu ERSN
•    Martina Petrová, zástupce ředitelky sdružení Jihočeská Silva Nortica a zástupce české části sekretariátu ERSN

03.05.2023 Bc. David Hocke